W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024

PERFOMETRREKLAMA

Poczty specjalne w Aeroklubie Pomorskim w Toruniu

2014.07.02. 10:38

Aeroklub Pomorski w Toruniu jest organizatorem 5. i 17. Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasach Advanced i Unlimited oraz 19. Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Świata. Mistrzostwa odbędą się w miesiącu lipcu i sierpniu 2014 roku. Na zakończenie każdego z mistrzostw, w trakcie uroczystego Air Show odbędzie się zorganizowana przez Pocztę Polską poczta specjalna.

W dniu 2 sierpnia odbędzie się "Poczta Szybowcowa". Przewozu przesyłek pocztowych dokona wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej i pilot samolotów transatlantyckich PLL LOT Pan Jerzy Makula. W dniu 17 sierpnia odbędzie się "Poczta Samolotowa". Przewozu dokona aktualny samolotowy mistrz świata w lataniu precyzyjnym Pan Bolesław Radomski. Do korespondencji będzie stosowany datownik okolicznościowy z hasłem "Aeroklub Pomorski im. gen. pilota Stanisława Skalskiego - Poczta Specjalna".

Z okazji odbywających się mistrzostw świata zostaną wprowadzone do obrotu w dniu 14 lipca 2014 roku dwie kartki okolicznościowe:

W Urzędzie Pocztowym Toruń 1 wprowadzony zostaje datownik okolicznościowy: "Aeroklub Pomorski im. gen. pilota Stanisława Skalskiego - Poczta Specjalna". Datownik będzie stosowany w dniu 2 sierpnia 2014 roku oraz przez 28 dni okresu stosowania.

Okręg Toruński Polskiego Związku Filatelistów wyda spersonalizowane znaki opłaty pocztowej dla "Poczty Szybowcowej" i dla "Poczty Samolotowej".

Dodatkowych informacji udziela Lech Grzywacz - Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Bydgoszczy.

Lech Grzywacz

Zobacz również:

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij