W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Fischer - Przegld Filatelistyczny
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

31. MSPO w Kielcach

2023.09.05. 17:40

Miałem dużo szczęścia. Podczas organizacji I. Salonu obronnego, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego p. dyr. Andrzej Mochoń dał się przekonać do tego by dokumentację pocztowo-kolekcjonerską uhonorować to wydarzenie. I tak dzieje się do dziś.

W sumie upamiętniono 30 Salonów MSPO i 5 Air Shows, bo ta impreza została wymyślona i początkowo organizowana w Radomiu przez Targi Kielce.

Wszystkie kieleckie wydawnictwa Poczty Polskiej dot. MSPO cieszą się do dziś dużą popularnością bo znakomicie dobierano tematy, projekty p. Adama Kowalewskiego są perfekcyjne artystycznie i estetycznie, Targi zapewniły 3 - 4 dniowe stoiska pocztowe zaprojektowane przez Targowych grafików. Muszę podkreślić, że Poczta Polska i rzesze kolekcjonerów są beneficjentami życzliwości i finansów Targów Kielce, które ponoszą wszystkie koszty (w tym darmowe stoisko) przedsięwzięcia i to od 32 lat!

W bieżącym roku do projektów kartek, datownika i znaczków personalizowanych dobraliśmy aktualia handlowe polskie, troszkę zwycięskiej historii oraz postać p. dr. Józefa Płoskonki ówczesnego wojewody kieleckiego bez którego talentów, wyobraźni i decyzji, wydarzeń Targowych nie udałoby się rozpocząć ani kontynuować.

Niezależnie od życzliwości Targów Kielce, Poczty Polskiej staramy się, tj., p. Adam Kowalewski i ja zaprezentować polskie sukcesy militarne (przez wieki) lub / i osiągnięcia intelektualne, w tym inżynierskie, polskich uczonych, konstruktorów i wojskowych, Udaje się.

Dziś kartka dot. "Wodnika" - zwycięskiego, zbudowanego w Gdańsku okrętu w bitwie pod Oliwą i jego współczesnego "imiennika". Dlatego też emisje dwóch znaczków personalizowanych - jeden dot. aktualnego uzbrojenia Armii Polskiej w znakomita broń niemiecka i koreańską, drugi - sentymentalny oba "wodniki".

Wszystko będzie dostępne w UP Kielce 1 lub dla przyjaciół Klubu Divertimento pod. Tel., 668.481.715.Janusz Łojek

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij