W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Światowy Dzień Fair Play

2023.09.05. 17:39

W ubiegłym roku 7 września ustanowiono Światowym Dniem Fair Play. Dokonał tego Międzynarodowy Komitet Fair Play mieszczący się w Budapeszcie - i działający pod kierunkiem wybitnego niegdyś szermierza i olimpijczyka Jeno Kamutiego. Komitet ten jest agendą MKOL.

W Polsce działał w ramach PKOL Klub Fair Play, który (prawdopodobnie) zakończył działalność wiosna bieżącego roku. Nową koncepcje egzystencji takiej struktury i ew. działalności opracowują nowe władze PKOL. Wierzę i mam nadzieję że tak się stanie gdyż ostatnie 4 lata działalność klubu była stricte polityczna miast tej szlachetnej, rzeczowej.

Miałem przyjemność, zaszczyt i honor być członkiem Klubu Fair Play przez ostatnie 13 lat, a w ogóle tj. przez prawie pół wieku propagowałem obyczaje i styl Fair Play jako kulturę człowieczeństwa. Nauczyłem się tego w szkole, w domy - przy wydajnej pomocy dobrej literatury, w tym publikacji pp. Red. Tadeusza Olszańskiego i prof. Wojciecha Lipońskiego. Innych PT Autorów też np. p. Bohdana Tomaszewskiego.

I tak w ramach moich zainteresowań wyprosiłem Pocztę Polską o emisje kilkudziesięciu kolekcjonerskich artefaktów tj. datowników pocztowych, kart pocztowych, także znaczków honorujących idee i postaci będących symbolami i koryfeuszami Fair Play.

Wg mojej wiedzy PZBad jest jedynym związkiem sportowym w Polsce w ramach którego istnieje i działa Kapituła i Nagroda Fair Play przyznawane od 1992 roku. Wówczas przyjęta i ustalona przez Zarząd Związku - dla osób działających we wszelkich aktywnościach PZBad: za prezentowanie tego co w sporcie najlepsze. Zaproponowałem to wówczas Zarządowi którego byłem członkiem.

Kapituła przyznająca nagrodę istnieje od 1992 roku początkowo pod moim przewodnictwem a od 01 2016 r. przewodzi jej p. dr Wojciech Ossowski zawodnik, sędzia i działacz jedyny obecnie rozpoznawalny w świecie badmintonowym polski oficjal. Kapituła liczy 5 osób a nagroda jest rzeźba (56 cm odlew w brązie) art. Sławomira MICKA z wygrawerowanym każdorazowo nazwiskiem laureata. Do tego - piękny, oryginalny dyplom. Jestem sponsorem tej nagrody - do dziś przyznano 21 nagród - statuetek laureatom z Polski i z badmintonowego świata.

Odpowiadając na apel i ustanowienia dnia Fair Play uprosiłem Pocztę Polska o emisję w bieżącym roku datownika pocztowego okolicznościowego, kartki i znaczka personalizowanego wszystko wg projektów p. Adama Kowalewskiego który nb. projektuje artefakty badmintonowo - pocztowe od 33 lat! Np. w ub. Roku - tez na dzień Fair Play - uzyskaliśmy znaczek personalizowany. Na kartkę nie udało się zdobyć zgód z Budapesztu.

Projekty tegoroczne w załączeniu. Udało się połączyć z Dniem FP - naszą badmintonową nagrodę! Ale skoro w kraju zainteresowanie kulturą Fair Play, nie tylko w sporcie, jest mizerne … to honorujemy to co jest i jesteśmy z tego dumni.

Nb. ani w ub. Roku ani w bieżącym PKOL nie był zainteresowany współpracą.

Sponsorowane przeze mnie walory ubiegłoroczne i tegoroczne są jedynymi takimi na świecie. Chyba, że czegoś nie wiem. Przedsięwzięcie bardzo mnie cieszy a zwłaszcza współpraca na każdym poziomie z PT Kolegami z kapituły oraz Yonexa i portalu Badmintozone.

Wszystkie wymienione wyżej walory są dostępne w UPT Kielce 1 lub dla hobbystów i przyjaciół pod tel. 668.481.715Janusz Łojek

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij