W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Konkurs na znaczek Europa 2019

2019.05.09. 12:07

W Dniu Europy 9 maja, PostEurop ma przyjemność poinformować o otwarciu konkursu na najpiękniejszy znaczek EUROPA 2019 emisji "Ptaki narodowe".

Temat ten, bliski nie tylko kolekcjonerom znaczków pocztowych i miłośnikom ptaków, odkrywa przed nami ogromną różnorodność gatunkową ptaków występujących na terenie Europy oraz ważną rolę jaką pełnią w środowisku naturalnym. Jest to szczególnie istotne dzisiaj, kiedy świat stoi przed licznymi wyzwaniami w zakresie ekologii i ochrony przyrody.

Europa ze swoim bogactwem i różnorodnością geograficzną zasiedlana jest przez prawie 900 gatunków ptaków. Dziś z pewnością możemy stwierdzić, że ptaki są nie tylko niezwykłymi stworzeniami, których lot możemy obserwujemy z zachwytem, ale również pełnią bardzo ważną rolę w ekosystemie naszej planety, utrzymując równowagę w przyrodzie. Szlaki migracyjne ptaków związane są ściśle z bioróżnorodnością Europy, gdzie zapylanie kwiatów roślin pełni kluczową rolę. Mają również znaczący wpływ na naturalną redukcję szkodników m.in. w ogrodach czy gospodarstwach rolnych.

W ujęciu historycznym motyw ptaka był wykorzystywany w godłach i herbach zarówno rodzin królewskich jak i znaczących imperiów. Przykładem jest orzeł, symbol siły i potęgi starożytnego Rzymu, związany z tradycją grecką za pośrednictwem boga Zeusa oraz z tradycją germańską - boga Odyna. Symbole te przetrwały próbę czasu i wciąż są ważnym elementem dziedzictwa kulturowego Europy.

Każdy kraj europejski reprezentują ptaki, które pełnią symboliczną rolę w procesie tworzenia ich odrębnej tożsamości kulturowej. Te piękne stworzenia zostały uchwycone na znaczkach EUROPA w ich naturalnym środowisku, obserwowanych siedliskach, zwyczajach, wędrówkach, jak i sposobie komunikowania się.

PostEurop zatem zaprasza miłośników natury i kolekcjonerów do wspólnej wędrówki szlakiem ptaków europejskich, odkrywając różnorodność znaczków EUROPA 2019 na stronie www.posteurop.org/europa2019 i wzięcia udziału w głosowaniu na ulubiony znaczek.Komunikat prasowy PostEurop

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

W ostatnich kilku latach kupuję polskich znaczków:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij