W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024
Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Wizyty Duszpasterskie Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce

2004.05.25. 16:51

W oczekiwaniu na kolejną pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Polski, mamy zaszczyt zaprezentować Państwu znaczki pocztowe, poświęcone dotychczasowym wizytom duszpasterskim Jego Świątobliwości w Ojczyźnie.

Warto podkreślić, że powyższe walory filatelistyczne powstały w wyniku realizacji już trzeciej wspólnej emisji przez Pocztę Polską i Pocztę Watykańską.

Naszym celem jest przypomnienie nie tylko dat i miejsc, które Ojciec Święty odwiedził, ale również słów, które wówczas do nas skierował. Pragniemy, aby za sprawą znaczków pocztowych odżyły osobiste wspomnienia każdego z nas, powróciło wzruszenie płynące ze spotkań i słów Ojca Świętego, które odnowiły oblicze tej ziemi, a w ciężkich chwilach były źródłem nadziei.

Papież Jan Paweł II jest uznanym na całym świecie autorytetem moralnym. Poprzez swoją naukę i przykład własnego życia Ojciec Święty wskazuje nam, że miłosierdzie i szacunek dla drugiego człowieka są najprostszymi z dróg prowadzących do Boga.

Zamieszczone na znaczkach pocztowych słowa papieża, wypowiedziane podczas wizyt w Polsce, w latach 1979 - 2002, są świadectwem troski Jego Świątobliwości o przyszłość Ojczyzny i jej pozycję w jednoczącej się Europie, a także cennym źródłem przemyśleń.

Poszczególne znaczki pocztowe, do których projekty zostały opracowane przez Pocztę Watykańską, odnoszą się do następujących wizyt papieża Jana Pawła II w Polsce:

Filateliści i klienci Poczty Polskiej z pewnością zwrócą uwagę, że nadruki na towarzyszących każdemu ze znaczków przywieszkach są wykonane w efektownej i rzadko stosowanej technice suchego tłoczenia.

W dniu wprowadzenia znaczków do obiegu będą w sprzedaży koperty Pierwszego Dnia Obiegu FDC, opatrzone datownikiem okolicznościowym stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.


(kliknij aby powiększyć)

Podstawowe dane emisji:

autorzy projektów:Mauro Olivieri, Fabrizio Guarniera
ilość znaczków:8 znaczków i 16 przywieszek
wartość:po 1,25 zł każdy
nakład:po 1.000.000 sztuk każdego
technika druku:offset, nadruki na przywieszkach - suche tłoczenie
format znaczka:30 x 40 mm
papier:kredowany
arkusze sprzedażne:2 arkusze: 4 - znaczkowe + 8 przywieszek
data obiegu:2 czerwca 2004 r.

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij