W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024

PERFOMETRREKLAMA

Internetowa Panorama Polski

2003.10.15. 15:44

Uruchomiony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych multidyscyplinarny serwis internetowy Panorama Polski, ma kreować pozytywny wizerunek Polski, wypełniając lukę informacyjną wśród osób poszukujących wiadomości o naszym kraju na całym świecie.

Strona, jako jedna z niewielu tego typu na świecie, posiada pięć wersji językowych: polską, angielską, hiszpańską, francuską i niemiecką. Obok informacji na temat geografii, historii, gospodarki, życia politycznego i kulturalnego Polski, na internautów czeka wiele ciekawostek na temat naszych obyczajów, ulubionych potraw i życia towarzyskiego.

Dla osób poszukujących ciekawych fotografii przygotowano bazę Obrazy Polski, z której można pobrać zdjęcia, w profesjonalnej rozdzielczości, umożliwiającej ich wykorzystanie przez dziennikarzy do publikacji prasowych. Przedstawione na znaczku oraz towarzyszącej im kopercie Pierwszego Dnia Obiegu FDC zdjęcia, również pochodzą ze tej bazy.

Prezentując bociana białego na znaczku pocztowym, pragnęliśmy nie tylko wyrazić powszechną sympatię do tych ptaków, ale także przypomnieć prawdę często zapomnianą, że jesteśmy "ptasią potęgą Europy". W Polsce mieszka najwięcej bocianów w Europie - 40 tysięcy par. Są nawet miejscowości, w których bocianów jest więcej, niż ludzi, np. we wsi Żywkowo, w północnej Warmii, gdzie na zaledwie 36. mieszkańców, doliczono się 40 gniazd i 180 boćków.

Stosunkowo czysta przyroda - wciąż można znaleźć tereny niemal nieprzeobrażone przez człowieka sprawia, że to co u nas pospolite, za naszą zachodnią granicą może być rzadkie, a nawet wymierające.

W dniu wprowadzenia znaczka do obiegu, będzie w sprzedaży koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC, opatrzona datownikiem okolicznościowym, stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

Podstawowe dane emisji:

projektant:Janusz Wysocki
ilość znaczków:1
wartość:2,10 zł
nakład:500.000 sztuk
technika druku:rotograwiura
format znaczka:43 x 31,25 mm
papier:fluorescencyjny
arkusz sprzedażny:50 - znaczkowy
data obiegu:31 października 2003 r.

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij