W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Światowa Wystawa Filatelistyczna

2007.06.17. 22:51

Szanowni Państwo,
Z okazji odbywającej się w dniach 19-25 czerwca 2007 r. Światowej Wystawy Filatelistycznej w Sankt Petersburgu Poczta Polska prezentuje bloczek ze znaczkiem o nominale 3 złote.

Na znaczku przedstawiony jest kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej - najstarszy kościół rzymskokatolicki w Rosji. Jest to ważny punkt dla Polaków mieszkających w Rosji; niedawno odbyła się tu uroczystość otwarcia placówki polonijnej - Domu Polskiego.

Sankt Petersburg

Dawna stolica Rosji, miasto założone przez cara Piotra I w XVIII w., nazywane Wenecją Północy z racji ogromnej ilości kanałów w rozgałęzieniach rzeki Newy, słynące z białych nocy na początku lata. Reprezentacyjna wizytówka współczesnej Rosji, ośrodek kulturalny i naukowy, siedziba muzeów (m.in. Ermitaż), liczne zabytki architektury baroku i klasycyzmu, takie jak pałace w mieście i na jego obrzeżach, twierdza, sobory i cerkwie.

Światowa Wystawa Filatelistyczna

Tematem przewodnim wystawy w Petersburgu jest 150. rocznica wydania pierwszego znaczka pocztowego w Rosji. Podczas wystawy oprócz ekspozycji i konkursów odbędzie się pokaz laserowy, koncerty i spotkania wystawców z całego świata. Głównymi miejscami wystaw będzie Pałac Koczubeja i Centralna Hala Wystawowa "Maneż" - dawny budynek szkoły jeździeckiej Gwardii Konnej.

Koperta FDC i datownik

Prezentowanemu znaczkowi w bloku towarzyszy koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC w świetlistych odcieniach błękitu charakterystycznego dla Petersburga - miasta zawieszonego między wodą a niebem. Okolicznościowy datownik będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

Podstawowe dane emisji:

autorka projektu:J. Górska
autorka rytu:W. Zajdel
ilość znaczków:1 w formie bloku
wartość:3 zł
nakład:500.000 sztuk
technika druku:staloryt + rotograwiura
format znaczka:43 x 31,25 / 90 x 70 mm
papier:fluorescencyjny
data obiegu:12 czerwca 2007 r.
numer katalogowy:blo 145

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij