W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Przeglądanie strony

Serwis informacyjny

Serwis informacyjny w postaci krótkich notatek dostępny jest z poziomu strony głównej. Na stronie tej znajdują się nagłówki 10 najnowszych informacji. Pierwsza wiadomość jest wyróżniona ramką, tłem i miniaturą pierwszej ilustracji (jeśli jest ona dołączona do danej informacji). Aby przeczytać całą informację, należy kliknąć na odsyłacz "Więcej". Na odsyłaczu tym w nawiasie widoczny jest numer informacji. Strona główna jest dostępna z lewego menu, jak również poprzez kliknięcie logo KZP w lewym górnym rogu strony.

Aby powrócić z tekstu wiadomości do strony z nagłówkami należy kliknąć przycisk "Wstecz" w oknie przeglądarki. Aby przejść do strony z nagłówkami starszych informacji, należy posłużyć się odsyłaczami u dołu każdej strony z nagłówkami:

Wszystkie wiadomości są ponumerowane - najstarsza wiadomość ma numer 1, najnowsza największy numer. Odwrotnie numerowane są strony z nagłówkami - najnowsze informacje zawsze są na stronie nr 1, najstarsze na stronie z największym numerem.

Każda wiadomość ma w tytule ikonkę informującą o czym jest ta wiadomość:

informacje o całostkach
informacje o okolicznościowych nalepkach polecenia
informacje o datownikach okolicznościowych
informacje o książkach, czasopismach i artykułach
informacje o znaczkach
informacje o specjalnych przewozach poczty
informacje prasowe Poczty Polskiej SA
inne informacje, np. o aktualnych wydarzeniach, nowych wydawnictwach itp.

Katalog i artykuły

Katalog i artykuły można przeglądać po kliknięciu odpowiednich odsyłaczy znajdujących się w różnych miejscach stron, np. w menu górnym lub lewym, informacjach czy w postaci odsyłaczy "zobacz również" umieszczonych przy innych artykułach.

Poruszanie się po katalogu ułatwiają odsyłacze tuż pod górnym menu, które pozwalają szybko przejść do poprzedniej i następnej emisji, jak również do spisu walorów z danego rocznika.

Technologia wykonania serwisu

Serwis został wykonany w języku XHTML 1.0 przy użyciu kaskadowych arkuszy styli CSS 2.0. Po stronie serwera serwis jest tworzony w technologii PHP. Po stronie klienta niektóre elementy są wykonane przy użyciu języka Java Script.

Grafika została wykonana wyłącznie w formatach gif, jpg i png (nie dotyczy reklam). Polskie znaki są kodowane w formacie UTF-8. Polskie znaki w tym formacie poprawnie rozpoznają praktycznie wszystkie przeglądarki internetowe.

Z uwagi na wykorzystywanie najnowszych elementów języków html i css, zaleca się korzystanie z najnowszych dostępnych wersji przeglądarek internetowych. W starszych wersjach niektóre elementy mogą się wyświetlać lub działać niepoprawnie.

Marek Jedziniak

Zobacz również:

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij