W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

45 lat Polskiego Związku Badmintona

2022.10.28. 10:47

Polski Związek Badmintona powstał w czerwcu 1977 r. w Głubczycach, ale oficjalną datą jest dzień formalnego utworzenia Związku, tj. 7 listopada w Warszawie.

Jestem członkiem i działaczem PZBad od września 1979 r., a od 1981 r. organizuję z Pocztą Polską dokumentację pocztowo-filatelistyczną wszystkich ważnych wydarzeń badmintonowych w Polsce i na świecie, w których brali udział reprezentanci Polski.

Polski Związek Badmintona jest jedyną organizacją sportową w Polsce posiadającą taką dokumentację – kompletną – w wymiarze światowym można o PZBad powiedzieć prawie to samo.

Jesteśmy dużo lepsi od Austrii, Chin i Japonii gdzie badmintona ukochano prawie tak jak my. Sportowo prawie nie istniejemy ale pocztowo – promocyjnie jesteśmy gigantem.

Wypada mi, a nawet jest moim obowiązkiem, podziękować Poczcie Polskiej za życzliwość, wyobraźnię i pomoc w tym by moje, nasze hobby mogło być tak bardzo satysfakcjonujące.

Mnie dopingowała moja wyobraźnia, dyscyplina i pasja – nie mógłbym jednak odnieść tego sukcesu bez wyraźnego wsparcia i aprobaty p. Andrzeja Szalewicza, wpierw długoletniego prezesa PZBad (od początku) a później życzliwego supportera. Wreszcie znakomitego kolekcjonera nie tylko badmintonowych artefaktów, także i w szczególności odznak sportowych i olimpijskich.

Przy czym, wobec totalnej klapy Klubu Zainteresowań PZF „Olimpijczyk” (od 40 lat!) Andrzej Szalewicz ratuje sportowe kolekcjonerstwo pracując w PKOl, gdzie przewodzi Klubowi Kolekcjonerów PKOl – o pięknej, jak dotąd karcie.

45 lat Polskiego Związku Badmintona jest okazją dla kolejnego dowodu pocztowo-filatelistycznego by uhonorować tę organizację oraz 30-lecie uchwalenia i przyznania związkowej nagrody Fair Play przez Zarząd PZBad w 1992 roku właśnie za prezesury p. Andrzeja Szalewicza. Nagrody wymyślonej, fundowanej i organizowanej przeze mnie.

Z różnymi zawirowaniami Nagroda istnieje do dziś – a PZBad jest jedynym Polskim Związkiem Sportowym, w którym w którym także wyróżnienie istnieje.

Tak wyglądają tegoroczne filatelistyczno-pocztowe pamiątki, zaprojektowane naturalnie przez Pana Adama Kowalewskiego.

Jak zwykle, dla przyjaciół i sympatyków mamy kilkanaście egzemplarzy,Janusz Łojek – prezes Klubu Divertimento, tel. 668.481.715

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij