W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024

PERFOMETRREKLAMA

Targi Śląskiej Książki na Stacji Biblioteka MBP w Rudzie Śląskiej

2022.10.17. 18:55

Filateliści z rudzkiego Oddziału PZF zapraszają na swoje stoisko na 8. edycji Targów Śląskiej Książki w ramach Festu Literackiego "Kakauszale" w dniu 19 października 2022 roku w godz.13,00 do 18,00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej-Chebziu ul. Dworcowa 33.

"Kakauszale" to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu autorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy i czytelników - podkreśla Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. - Impreza ta ma przede wszystkim wspierać śląską literaturę i jej twórców, dlatego cieszę się, że zainteresowanie nią stale rośnie.

Program Targów:

13:00 Otwarcie VIII Targów Śląskiej Książki

13:15 17:45 Spotkania autorskie

14:00 QR'owe poszukiwanie skarbu Goduli I

14:30 -15:30 Gry i zabawy dla dzieci

15:00 QR'owe poszukiwanie skarbu Goduli II

16:00 Quiz wiedzy o Karolu Goduli

18:00 Uroczyste zamknięcie VIII Targów Śląskiej Książki.

Na stoisku rudzkich filatelistów dostępne będzie w ofercie najnowsze, zwarte opracowanie kol. Jana Johanna Olchowika pt. "Przyczynki do historii węzła kolei żelaznej i poczty w górnośląskiej miejscowości Morgenroth - Chebzie - Ruda Śląska - Chebzie".

Z autorskiego wstępu do opracowania dowiadujemy się cyt. "W książce tej, która z założenia nie jest opracowania zmierzającym do naukowego ujęcia i wyczerpania tematu, wykorzystano między innymi teksty prasowe zaczerpnięte z najpopularniejszych gazet wychodzących na Górnym Śląsku na przełomie XIX i XX wieku… Z nich dowiadujemy się o zasadniczych przeobrażeniach zmieniających charakter tego miejsca w osadę przemysłową Morgenroth. Najważniejszym źródłem informacji, swoistą bazą danych o latach minionych są historyczne mapy, które również przedstawiono w tym opracowaniu. Analiza ich bezspornie służy pozyskaniu informacji o rozwoju regionu, historii przemysłu. górnictwa i komunikacji. Nie do przecenienia, jako źródło wiedzy, jest też pocztówka, będąca dokumentów swoich czasów. Ważnym źródłem informacji, uściślającym prawdę historyczną, są dokumenty, listy i karty pocztowe…"

Wydawcą tego zwartego opracowania zawierającego 188 stron, w twardej oprawie, całość w kolorze, jest Zarząd Oddziału Polskiego Związku Filatelistów w Rudzie Śląskiej.

W trakcie targów będzie możliwość uzyskania autografu Jana Johanna Olchowika.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.Roman Pawliszak

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij