W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024

PERFOMETRREKLAMA

Oddział Sosnowiec PZF włączył się w obchody jubileuszu 140-lecia Vitkowice Milmet S.A.

2022.08.16. 07:36

W dniu 28 kwietnia 2022 roku, a więc w roku jubileuszu 140-lecia powstania dawnej Huty Milowice, a obecnie Vitkovice Milmet S.A., w Sosnowcu w Pałacu Schoena odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej 140-leciu zakładu i 100. rocznicy rozpoczęcia produkcji butli stalowych wysokociśnieniowych.

Firma Vitkovice Milmet S.A. należąca do czeskiego Cylinders Holding a.s. należy bowiem do europejskich liderów w produkcji butli stalowych wysokociśnieniowych na gazy techniczne.

Jubileuszową ekspozycję otworzył prezes zarządu Vitkovice Milmet S.A. - Jerzy Kościelniak, wraz z przewodniczącym Rady Nadzorczej Cylinders Holding a.s. - Janem Světlikiem. Obydwaj w swoich wystąpieniach przedstawili historię firmy oraz własnego ponad czterdziestoletniego udziału i pracy w zarządzaniu firmą Vitkovice Milmet S.A. i czeskim Cylinders Holding a.s.

Na uroczystość zostali zaproszeni byli i obecni pracownicy Milmetu, a honorowymi gośćmi byli Robert Magdziarz - wicewojewoda śląski oraz prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Udział wzięli również prezydenci ościennych miast oraz posłowie na Sejm RP.

Przed rozpoczęciem zwiedzania wystawy wszystkim zgromadzonym uczestnikom zaprezentowano krótki film pokazujący dorobek kilku pokoleń pracowników dawnej Huty Milowice. Była to znakomita okazja do przywołania wspomnień z własnego dorobku i wkładu pracy w 140-letnią historię firmy, jak również wirtualny powrót do jej przeszłości i obejrzenia dorobku ostatnich kilku lat. Ponadto była to okazja do spotkania dawnych kolegów z pracy, którym po obejrzeniu kadrów filmowych pojawiły się wspomnienia i zakręciła się łza w oku.

Po dwóch miesiącach od oficjalnego otwarcia wystawy, dzień 2 lipca br. był ostatnim dniem jej zwiedzania. Wystawa ta prezentująca historię firmy, sylwetki ludzi na przełomie kilku pokoleń, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających, zarówno obecnych jak i byłych pracowników, którzy ją odwiedzili wraz z całymi rodzinami (dziećmi i wnukami). Wśród zwiedzających wyróżnić należy również liczne grupy klientów i kooperantów firmy oraz gości z zagranicy. Łącznie w trakcie tych ponad dwóch miesięcy wystawę odwiedziło blisko 2 tysiące osób. Odwiedzający interesowali się historia zakładu, ale przede wszystkim nowościami technicznymi i dalszymi, jakże interesującymi perspektywami jego rozwoju.

Oddział Sosnowiec PZF aktywnie włączył się ten jubileusz i 15 lipca wprowadzono do obiegu MójZNACZEK, dwustronną kartkę okolicznościową, 2 koperty okolicznościowe (C6 i DL) oraz stempel okolicznościowy wg projektów Adama Znojka. Licząc na dalszą owocną współpracę z zakładem w przyszłości filateliści Zagłębia Dąbrowskiego życzą firmie Vitkovice Milmet S.A. co najmniej kolejnych 100 lat działalności.

Adam Znojek

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij