W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
kzp
Biuletyn Filatelistyczny Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2022
Cp
2022
Do
2022
Er
2022
Ps
2022

Zn
2023
Cp
2023
PERFOMETRREKLAMA

100. rocznica urodzin Redaktora Jerzego Micińskiego

2021.12.07. 19:48

Pan red. Marek Błuś, wieloletni współpracownik wpierw "Morza" a obecnie pisma "Morze, Statki, Okręty" wspólnie z Klubem Divertimento byli inicjatorami wydania pamiątek pocztowo-filatelistycznych honorujących p. red. Jerzego Micińskiego - słynnego redaktora naczelnego "Morza".

Miłośnikom polskiej historii i kultury morskiej nie trzeba wyjaśniać ani przypominać tej wybitnej postaci w panteonie historyków, dziennikarzy i publicystów marynistycznych w minionym stuleciu.

Nie ma marynisty - na dowolnym poziomie - który by nie czytał w Morzu wpierw rubryki "Archiwum Neptuna". Wychodzące dziś, inne trochę, pismo Morze kontynuuje tę rubrykę z pełnym szacunkiem dla protoplasty. Natomiast p. red. M. Błuś jest autorem rubryki "Archiwum Morskie im. red. Micińskiego" w piśmie Morze, Statki, Okręty oddając honor założycielowi i kultywując pamięć o nim na znakomitym poziomie.

Reprodukowaną kartkę pocztową sfinansował w dużej części właśnie p. red. Błuś, Poczta Polska poszła nam życzliwie "na rękę", ja natomiast wszystko to zorganizowałem i trochę pomogłem w kosztach.

Tak się pięknie złożyło, że wszyscy trzej wychowaliśmy się na "Morzu" - główny inspirator przedsięwzięcia jest nie tylko dziennikarzem marynistą, ma za sobą piękną przeszłość żeglugową, p. Adam Kowalewski projektuje kartki marynistyczno-historyczne od 30 lat, ja zaś byłem niegdyś związany z budową okrętów, także żeglarstwem a pasję marynistyczną pielęgnuję do dziś. Łącznie z pasją muzyczną i kolekcjonerstwem.

W załączeniu kartka, datownik i znaczek personalizowany honorujące 100-tne urodziny Jerzego Micińskiego. Wszystko pięknie zaprojektowane przez Adama Kowalewskiego.

Dla przyjaciół i sympatyków Klubu Divertimento dysponuję pewną ilością kompletów, bądź znaczków, bądź kartek. Tel. 668.481.715Janusz Łojek

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

KZP.pl na Facebooku

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij