W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Kartki okolicznościowe - Lublin

2020.12.03. 14:05

Nowe kartki okolicznościowe - Lublin

Kartki nr 36 - 38 dostępne w UP Lublin 1 (tel. 81 534-65-60) i Kielce 1 (tel. 41 34-535-83).

Informacji udziela: Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Lublinie (telefon: 502 014 310, e-mail: anna.frymus@poczta-polska.pl).

źródło: Poczta Polska

Informacje dodatkowe

Dokładnie od 18 lat organizuję pamiątki filatelistyczno-pocztowe honorujące święto Gabriela Archanioła, patrona poczty, łączności i filatelistów. Od sześciu lat (2014) robię to w ramach klubu filatelistów Divertimento. Dziękuję Poczcie Polskiej za pewne i solidne darowanie nam opłat za stosowanie datowników. To bardzo istotna pomoc, bo o dobrych sponsorów zawsze jest trudno.

W 2020 roku p. Adam Kowalewski - projektant "Gabrieli" prawie od początku, wymyślił i zaprojektował datownik i kartkę sławiącą ulubioną Kolendę Adama "Wśród nocnej ciszy...". Kolędę tę po raz pierwszy zamieszczono w "Śpiewniku Kościelnym" Mioduszewskiego w 1853 roku, ma ona charakter raczej ludowo-kościelny (dotyczy to i tekstu, i prawie skocznej melodii). Z pewnością jest jedna z najbardziej lubianych polskich Kolęd i najlepiej znanych . Druga kartka to hołd i szacunek dla muzeum Samochodu papieża Wojtyły oraz jego założyciela i sponsora p. Marka Adamczaka. Dlaczego? Jest to jedyna w Polsce placówka muzealna stosująca promocję filatelistyczno-pocztową swojego podstawowego eksponatu. Np. do dyspozycji każdego zwiedzającego jest możliwość obejrzenia kompletnego zbioru filatelistycznego poświęconego patronowi muzeum. Także tablice nowości - emisji Poczty Polskiej. Merytorycznie zbiorami i ekspozycją opiekuje się klub Divertimento.

Planowana jest również emisja znaczka spersonalizowanego.

Janusz Łojek

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Najlepszy pomysł na wydawnictwa o ograniczonym nakładzie to:

Wyniki sondy >

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020
Zn
2021
Cp
2021
Do
2021
Er
2021
Ps
2021
Zn
2022

KZP.pl na Facebooku

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij