W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Wiadomości RSS - Nowe Znaczki

2004.11.20. 14:51, aktualizacja 2004.11.20. 17:51

Od dziś testowo dostępny jest kanał RSS z informacjami na temat nowych emisji polskich znaczków pocztowych, który można zaprenumerować np. za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox.

Aby uruchomić subskrypcję kanału należy po wejściu na dowolną stronę Katalogu Znaków Pocztowych kliknąć ikonkę po prawej stronie paska stanu przeglądarki Mozilla Firefox (w prawym dolnym rogu okna), a następnie wybrać opcję Subskrybuj 'Nowe Znaczki'.

Subskrypcja kanału RSS

Następnie należy dodać kanał tak jak zwykłą zakładkę, nadając mu np. nazwę "Nowe Znaczki". Zamiast zwykłej zakładki pokaże się jednak folder RSS, w którym umieszczone będą odnośniki do opisów najnowszych emisji znaczków pocztowych.

Kanał RSS umieszczony na pasku zakładek

Istotą kanału RSS jest to, że subskrypcji dokonuje się jednokrotnie, zaś zawartość kanału aktualizuje się codziennie automatycznie, tak więc zawsze zawiera on najnowsze wiadomości. Jako nagłówki wiadomości w kanale "Nowe Znaczki" podane są data i nazwa emisji znaczków.

W chwili obecnej przeglądarka Internet Explorer nie umożliwia korzystania z kanałów RSS. Można natomiast skorzystać z odrębnych programów przeznaczonych do czytania kanałów RSS. Na ilustracji poniżej pokazano wygląd kanału "Nowe Znaczki" w darmowym czytniku Feedreader.

Kliknij, aby powiększyć

Marek Jedziniak

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij