W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2022
Cp
2022
Do
2022
Er
2022
Ps
2022

Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
PERFOMETRREKLAMA

Praskie targi kolekcjonerskie Sběratel znów większe

2004.10.03. 15:34

Co roku zwiększa się zarówno liczba wystawców, jak i zwiedzających biorących udział w międzynarodowych targach kolekcjonerskich Sběratel w Pradze.

Tegoroczna siódma edycja targów, która odbyła się w dniach 10-12 września, potwierdziła ten trend. Na targi zjechała rekordowa liczba 220 wystawców z 34 krajów i w ciągu trzech dni zwiedziło je rekordowych 12 tysięcy zwiedzających. Wzrosła liczba zwiedzających, którzy przybyli z zagranicy, przede wszystkim z Polski, Słowacji, Węgier i nowych landów niemieckich.

Targi na praskim terenie wystawienniczym przeniesiono do innej hali, większej o tysiąc metrów kwadratowych niż hala, w której do tej pory odbywały się wystawy. W tym roku zatem wystawcy rozgościli się na powierzchni brutto 4 700 m2. Również w tym roku po raz pierwszy wstęp kobiet na targi był gratis.

W dziedzinie filatelistyki na targach po raz pierwszy zaprezentowały się poczty Białorusi, Cypru, Francji, Federacji Rosyjskiej, Austrii i Szwajcarii, a także Filatelie Podskalský z Pragi oraz Album Michal Zika z Bratysławy, Laurent Salera z Francji, Vojta & Peters z Austrii, Paul Wijnants Philately z Belgii, niemieccy kupcy Briefmarken Finger, Briefmarkenhandel Kannenbäckerland, Briefmarken dr.Rohde + Kornatz, Trinoga Briefmarken oraz Zwirello Briefmarken.

W dziedzinie numizmatyki po raz pierwszy do Pragi przybyli na przykład: mennice Węgier, Portugalii, Austrii i Singapuru, firma Marvin Spa z San Marino, Numismatica Notafilia Diamantino z Portugalii, Auktionen Meister & Sonntag, MDS Münzlogistik, Mietens & Partner i Numiscom z Niemiec oraz Filip Stefanov z Finlandii.

Dziedzinę minerałów i kamieni szlachetnych po raz pierwszy w tym roku wzbogacili wystawcy: Baltic Amber z Litwy, Szabolcs Somogyi z Węgier, firma Real Gems z niemieckiego Idar-Obersteinu oraz czescy kupcy Luboš Poděbradský, Jiří Špalek i Mine Art.

W dziedzinie kart telefonicznych w tym roku przywitaliśmy nowych wystawców: firmę Sirius z Niemiec, Marc Mortelsman z Belgii, Husamettin Atik z Turcji, Tamara Boban z Chorwacji, Asocjację Kolekcjonerów Kart Telefonicznych oraz Sebastien Barrio z Japonii, jak również kolekcjonerów kart telefonicznych z Afryki Południowej.

W VII. międzynarodowych targach znaczków pocztowych, monet, kart telefonicznych, minerałów i kolekcjonerstwa udział wzięły zarządy poczt, mennice, kupcy i kolekcjonerzy z Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Cypru, Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Holandii, Chorwacji, Irlandii, Japonii, Republiki Południowej Afryki, Kanady, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, San Marina, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Niedzielę na targach Sběratel ogłoszono Dniem ONZ. W tym dniu Poczta Czeska przesyłki pocztowe podbijała pieczęcią okazjonalną z emblematem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wszystkie zarządy poczt przygotowały pieczęcie okazjonalne, karty pocztowe lub koperty z okazji targów. Również mennice, biorące udział w targach przygotowały dla uczestników wiele miłych niespodzianek.

Zwiedzający targi mogli we wszystkich dziedzinach kolekcjonerskich uzyskać bezpłatne porady specjalistów i biegłych sądowych. Dzieci na targach kolekcjonerskich Sběratel miały okazję wziąć udział w tzw. kursie przygotowawczym dla przyszłych kolekcjonerów, w którym mogły zaznajomić się z urokiem kolekcjonowania.

Bardziej szczegółowe informacje na temat tegorocznych targów kolekcjonerskich można znaleźć pod adresem www.sberatel.info. W 2005 roku VIII. międzynarodowe targi kolekcjonerskie Sběratel odbędą się w Pradze w dniach 16-18 września.

Jindřich Jirásek, Dyrektor Targów

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij