W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024
Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Światowy Dzień Poczty

2004.09.28. 16:02

Szanowni Państwo!
Rozpoczynają się uroczyste obchody Światowego Dnia Poczty, jednego z najważniejszych wydarzeń w pocztowym kalendarzu.

Tegoroczne uroczystości, stanowiąc zwieńczenie XXIII Kongresu Światowego Związku Pocztowego, powiązane z obchodami Dnia Łącznościowca, będą miały szczególny wymiar. Odbywają się, bowiem w 65 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, przywołując pamięć o bohaterach Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku, ale też w roku dla nas przełomowym, w roku naszego wstąpienia do Unii Europejskiej.

W związku z tym przypadający w dniu 9 października Światowy Dzień Poczty, zostanie upamiętniony dodatkowo przez Pocztę Polską emisją okolicznościowego znaczka pocztowego przedstawiającego listonosza. Twórcą znaczka jest Maciej Jędrysik artysta grafik od wielu lat współpracujący z Pocztą Polską.

Listonosz to postać charakterystyczna dla poczty na całym świecie. Bywa bohaterem filmów i romantycznych piosenek o miłości, ale przede wszystkim jest osobą, która w dużej mierze kształtuje wizerunek Poczty Polskiej. Ukazany na znaczku pocztowym listonosz, podobnie jak i przedsiębiorstwo Poczta Polska, łączy w sobie tradycję z nowoczesnością.

W ofercie ma usługi dla osób ceniących urok listów i kartek pocztowych, a także dla tych, którzy doceniają najnowsze zdobycze techniki.

W dniu wprowadzenia znaczka do obiegu będzie w sprzedaży koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC opatrzona datownikiem okolicznościowym stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1. Dla naszych klientów przygotowaliśmy również małą zagadkę. Uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na stronę graficzną koperty Pierwszego Dnia Obiegu FDC i odczytanie ukrytego tam rebusu.

Z poważaniem
Dyrektor Generalny
Poczty Polskiej
Tadeusz Bartkowiak

Podstawowe dane emisji:

projektant:Maciej Jędrysik
ilość znaczków:1
wartośći:2,10 zł
nakład:1.300.000 sztuk
technika druku:offset
format znaczka:31,25 x 39,5 mm
papier:fluorescencyjny
arkusz sprzedażny:20 znaczków
data obiegu:9 października 2004 r.

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij