W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Wydawnictwa Klubu Divertimento

2020.06.15. 07:07

Z inicjatywy kieleckiego klubu Divertimento wydawanych jest szereg walorów filatelistycznych, oto dwa z nich.

Pierwszy to koperta służąca do korespondencji członków Klubu do przyjaciół filatelistów, poświęcona 225 rocznicy urodzin Rowlanda Hilla. Zaprezentowano na niej brytyjski znaczek zaprojektowany przez Czesława Słanię. Pokazany na kopercie stempel dodatkowy jest stosowany od 2001 roku.

Drugi walor to kartka pocztowa dokumentująca wizytę Karola Wojtyły na Wystawie Filatelistycznej pt. Totus Tuus w Muzeum Narodowym w Kielcach. Wystawa zawierała wszystkie dostępne wówczas w kraju zbiory poświęcone pontyfikatowi Jana Pawła II. Wizyta i wystawa w bardzo elegancki miejscu (dawniej pałac biskupów krakowskich) wywarła ogromne wrażenie na zwiedzających (pełna świta papieska i rządowa) i była triumfem działaczy Zarządu Świętokrzyskiego PZF - organizatorami byli Andrzej Komendołowicz i Karol Strug.

Kartkę wydała Poczta Polska w 2008 roku honorując w ten sposób 47 Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny "Od Wadowic do Rzymu". Jak widać walor ten najpełniej upamiętnia i wizytę papieża w Kielcach, i jej niecodzienny filatelistyczny wydźwięk. Na ilustracji kartka prezentowana jest z aktualnym datownikiem okolicznościowym.

Janusz Łojek

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Czego zbierasz najwięcej?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij