W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Kajko i Kokosz na znaczek

2020.04.29. 16:39

W 2022 roku przypada pięćdziesiąta rocznica ukazania się pierwszego komiksu z Kajkiem i Kokoszem, autorstwa Janusza Christy.

Aby uczcić tę rocznicę Fundacja "Kreska" im. Janusza Christy podjęła starania mające na celu włączenie do planu emisji znaczków na 2022 rok walorów poświęconych bohaterom komiksu. Każdy kto chce wesprzeć akcję może zgłosić do Biura Filatelistyki Poczty Polskiej wniosek w tej sprawie. Wnioski można wysyłać drogą listową lub elektroniczną do końca czerwca br.

Zgodnie z opublikowanymi na stronie Poczty Polskiej Zasadami zgłaszania tematów do planu emisji, wniosek musi zawierać następujące elementy: dane wnioskodawcy, datę zgłoszenia, proponowany temat oraz termin emisji, proponowaną formę wydawniczą i uzasadnienie. Organizatorzy akcji przygotowali wzór takiego wniosku, można go pobrać na stronie Fundacji, gdzie wyjaśniono również gdzie złożyć wniosek.

Jako Redaktor Naczelny Katalogu Znaków Pocztowych ze wszech miar popieram akcję i zachęcam wszystkich do przyłączenia się do niej poprzez wysłanie wspomnianego wniosku o włączenie "Kajka i Kokosza" do planu emisji znaczków na 2022 rok.


Poglądowa grafika projektu znaczków autorstwa Fundacji

Marek Jedziniak, wykorzystano materiały Fundacji "Kreska" im. Janusza Christy, za zgodą Fundacji

2020.05.04. 17:48 AKTUALIZACJA

Akcja odniosła pierwszy sukces, do Biura Filatelistyki wpłynęło wiele wniosków. Poniżej stanowisko Poczty Polskiej w tej sprawie.

Marek Jedziniak

Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia dot. wprowadzenia do Planu emisji znaczków pocztowych tematu związanego z przypadającą w 2022 r. 50. rocznicą ukazania się pierwszego paska komiksowego z serii: "Kajko i Kokosz". Wszystkie zgłoszenia, które do nas wpłynęły, zostały przyjęte do omówienia przez Komisję ds. opiniowania tematów do rocznego planu emisji znaczków pocztowych. W związku z powyższym nie ma potrzeby przesyłania do nas kolejnych zgłoszeń dot. tego samego tematu, ponieważ na każdy wniosek jesteśmy zobowiązani odpowiedzieć.

Zgodnie z procedurą temat zostanie omówiony podczas konstruowania projektu planu emisji znaczków pocztowych na rok 2022. W przypadku pozytywnej decyzji Komisji i ostatecznym zaakceptowaniu projektu Planu przez Ministerstwo Infrastruktury, zgodnie z Ustawą z dnia 23.11.2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. poz.1529), Plan emisji znaczków zostanie zamieszczony po 31.03.2021 r. na stronie: www.poczta-polska.pl/sklep/plany-emisji/, wtedy też rozpoczniemy procedurę wprowadzania emisji.

Biuro Filatelistyki, Centrala Poczty Polskiej S.A.

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Nowe znaczki kupujesz:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij