W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Okolicznościowe podlepki pod nalepki polecenia z kodem kreskowym (2006-2012) - katalog

2019.12.23. 08:58

W 2006 roku PPUP (Państwowe Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej) Poczta Polska wprowadziła do użytku nowy rodzaj nalepek na listy polecone.

Tradycyjną tzw. imienną nalepkę polecenia z PNA i nazwą urzędu pocztowego zastąpiła nalepka z kodem kreskowym. Była ona usprawnieniem w pracy dla pracowników poczty, gdyż umożliwiała elektroniczną rejestrację listów poleconych w systemie komputerowym. Jednak z drugiej strony zakończyła pewną epokę w historii samej poczty jak i również wśród kolekcjonerów tych druków pocztowych. Oczywiście zmiana ta nie nastąpiła z dnia na dzień gdyż to było niemożliwe. Niemniej jednak nowe nalepki z kodem kreskowym sukcesywnie zastępowały stare, których nakłady się wyczerpywały.

Zmiana ta pociągnęła za sobą również kres tradycyjnych okolicznościowych nalepek polecenia. W dniu 24 lutego 2006 roku Pocztowe Centrum Filatelistyki zamieściło za pośrednictwem portalu www.kzp.pl następujący komunikat: "Pocztowe Centrum Filatelistyki informuje, że z uwagi na warunki technologiczne zawiesza na okres sześciu miesięcy wydawanie zgody na wykonanie i stosowanie dotychczasowych okolicznościowych nalepek polecenia "R". Powyższa decyzja jest podyktowana wejściem w życie nowego wzoru nalepki polecenia "R" z kodem kreskowym."

Jednak życie pokazało, że nie cierpi próżni. Nieco ponad miesiąc później powstała podlepka okolicznościowa, na którą wklejało się nową nalepkę polecenia z kodem kreskowym.

Spis wszystkich podlepek okolicznościowych wydanych przez Pocztę Polską w latach 2006-2012 zawiera poniższy katalog. Udało się go wydać dzięki dofinansowaniu z Funduszu Wydawniczego ZG PZF. Kwota którą zostało wsparte to wydawnictwo pokryła 75% kosztów.

Osoby zainteresowane nabyciem publikacji (poniżej okładka + przykładowa strona z katalogu) mogą uzyskać szczegóły pod adresem email: adamszuler@wp.pl Koszt katalogu 25 zł + wysyłka.

Adam Szuler

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Jak często kupujesz książkowy katalog znaczków?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020
Zn
2021
Cp
2021
Do
2021

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij