W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Święty Gabriel

2019.12.09. 19:27

Od siedemnastu lat (od 2003 r) upamiętniam i organizuję spotkania filatelistów z okazji Św. Gabriela - patrona poczty i filatelistów. Do 2014 r czyniłem to jako działacz i prezes ZO Świętokrzyskiego PZF a od tego czasu dla członków klubu filatelistów o zainteresowaniach muzycznych Divertimento.

Za każdym razem spotkaniu towarzyszył datownik okolicznościowy, jednodniowy a Poczta Polska emitowała przy okazji przynajmniej po 2 karty pocztowe, beznominałowe. Od 10 lat wydajemy również znaczek personalizowany. Od początku miałem wyjątkowe wsparcie p. Bogdana Michalaka, prezesa Klubu "Św. Gabriel" z Poznania. Jego każdorazowe, coroczne wstawiennictwo i prośba obligowały Pocztę Polską do życzliwości i zwolnienia nas o zapłaty za stosowanie datowników. Za wykonanie datowników najczęściej płaciłem prywatnie lub korzystając z uprzejmości Sponsorów. Sponsorzy pokrywali pozostałe koszty tj. wydawnictw, a także spotkań towarzyskich.

Projektantem walorów na początku był w art. plastyk Marcin Kot a od 15 lat współpracuję z wybitnym grafikiem p. Adamem Kowalewskim specjalizującym się w tzw. małych formach. Pan Kowalewski b. często, świadomie, wykonywał projekty gratis - głownie z szacunku do okazji, a właściwie znakomity regionalista, miał okazję upamiętnić i uhonorować wiele świętokrzyskich artefaktów - również wybitnych postaci, które wspólnie szanujemy. Wierzę, i niejednokrotnie to słyszałem, że prace p. Adama bardzo podobają się PT Kolekcjonerom i przyjaciołom klubu. Moim zdaniem - nie mają w kraju konkurencji!

Zobowiązany jestem podziękować Panu Bogdanowi Michalakowi za inspiracje intelektualne i merytoryczne, za propagowanie i życzliwa ocenę naszych prac na łamach swojego biuletynu oraz za wyjątkową kulturę współpracy. W wielu wypadkach nie dałbym sobie rady bez wsparcia Kolegów: Tadeusza Kowalczyka i Stasia Baryckiego - którzy są ludźmi wyjątkowej kultury i przy okazji znakomitymi kolekcjonerami.

W bieżącym roku 2019, Św. Gabriela uhonorują: datownik, dwie karty pocztowe oraz znaczek personalizowany. Wszystko wg projektów p. Adama Kowalewskiego - projekty w załączeniu.

Dla PT Przyjaciół będę dysponował kilkunastoma kompletami. Dla PT Pasjonatów reprodukuję też dwie pierwsze kartki (z 2003 r.)

Janusz Łojek

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Czego zbierasz najwięcej?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij