W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Poczta Polska
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Wernisaż filatelistyczny "50 lat Oddziału Gliwickiego PZF 1969 - 2019"

2019.12.01. 14:41

W dniu 14 grudnia 2019 r. minie 50. Rocznica powołania w Gliwicach Oddziału Polskiego Związku Filatelistów.

Pierwsza wzmianka o filatelistach gliwickich pochodzi z roku 1899. W 1908 roku Związek Pocztowców w Gliwicach zorganizował konferencję, na której wybrano kierownictwo Związku. Po drugiej wojnie światowej, 3 maja 1951 roku w ramach Śląskiego Związku Filatelistów powstaje w Gliwicach Koło liczące 12 członków. Aktywna działalność filatelistów powoduje znaczny wzrost członków koła. W dniu 14 grudnia 1969 r. Walne Zebranie gliwickich filatelistów powołuje Oddział w Gliwicach i wybiera jego zarząd.

Z tej okazji Oddział Gliwicki Polskiego Związku Filatelistów i Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach przygotowały wystawę filatelistyczno-kolekcjonerską pt. "50. Rocznica Oddziału Gliwickiego PZF 1969 - 2019" przypominającą to doniosłe dla gliwickiej filatelistyki wydarzenie. Na wystawie prezentowane będą zbiory filatelistyczne tematycznie związane z Gliwicami oraz wydawnictwa Oddziału.

Z okazji wystawy została wydana kartka okolicznościowa, znaczek personalizowany oraz karnet. W dniu wystawy stosowany będzie okolicznościowy datownik pocztowy.

Wystawę można oglądać w Sali Wystawowej Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (Pl. Inwalidów Wojennych 3) w dniach od 2 do 28 grudnia br. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 14 grudnia br. o godz. 12.00 w Filii nr 1 MBP w Gliwicach.

Więcej informacji na temat wydawnictw filatelistycznych można uzyskać pod nr tel.: 514401774

Władysław Gębczyk

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

W plebiscycie na najładniejsze znaczki:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij