W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

XIX Dzień Papieski 13.10.2019

2019.10.01. 11:48

Z okazji XIX Dnia Papieskiego Poczta Polska S.A. przy współpracy Koła Zainteresowań PZF "Gliwicki Klub Kolekcjonerów" wyemitowała kartkę okolicznościową, natomiast GKK znaczek personalizowany i kopertę okolicznościową. W UP Gliwice 1 będzie od 14.10. 2019 r. stosowany okolicznościowy datownik.

XIX Dzień Papieski obchodzony będzie w br. 13 października pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!", odnoszącym się do tytułu jednej z książek papieża Jana Pawła II wydanej w 2004 roku.

"Obchodząc 50-lecie kapłaństwa, papież został nakłoniony do napisania książki o kapłaństwie "Dar i Tajemnica". Po niej dotarły głosy do Ojca Świętego, aby podobną książkę wydał na 50-lecie swojego biskupstwa i tak w 2002-2003 roku powstała książka "Wstańcie, chodźmy!", której tytuł został zaczerpnięty z Ewangelii wg. św. Marka. W ten sposób Ojciec Święty chciał zachęcić wszystkich, abyśmy zmobilizowani weszli w Trzecie Tysiąclecie".

Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego wpisują się również w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Polaka do ojczyzny w 1979 roku. Stała się ona inspiracją dla tego co stało się rok później, czyli Ruchu "Solidarności". Będziemy mieli okazję pochylić się nad dziełem papieża tuż przed 100. rocznicą jego urodzin, która przypada w 2020 roku.

Organizowane są konferencje, seminaria i sesje naukowe poświęcone nauczaniu papieskiemu. Wymiar charytatywny Dnia Papieskiego obejmuje ogólnopolską zbiórkę środków na fundusz stypendialny dla uzdolnionej, niezamożnej młodzieży z małych miast i wsi.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu: 533 804 646 lub e-mail: stabul@interia.pl

Władysław Gębczyk

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

W ilu edycjach plebiscytu na najładniejsze znaczki brałeś już udział?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij