W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Rudzcy filateliści zapraszają na trzecią edycję Festiwalu Polska - Eire do Rudy Śląskiej

2019.07.04. 19:15

W dniach od 5 do 7 lipca Ruda Śląska stanie się miejscem, gdzie pokazane zostanie piękno polsko-irlandzkiej przyjaźni oraz będą toczyły się wydarzenia, mające na cele wzmocnienie tej więzi.

Będą to trzy dni wypełnione filmem, muzyką, literaturą, smakowitą kuchnią i wszystkim, co najlepszego mają do zaoferowania Zielona Wyspa oraz Śląsk. W sumie zaplanowanych jest ponad 40 różnego rodzaju atrakcji. Tradycyjny już festiwalowy śląsko-irlandzki przeplataniec kulturalny będzie uzupełniony o atrakcje, związane ze świętowaniem 60. rocznicy powstania miasta Ruda Śląska oraz historią powstańczej drogi Śląska do Polski. Pierwszy dzień festiwalu (5 lipca, piątek) odbędzie się na terenie Stacji Biblioteka, w budynku zrewitalizowanego dworca w dzielnicy Chebzie (ul. Dworcowa 33) i poświęcony zostanie literaturze. - Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość spotkania i porozmawiania z literatami ze Śląska o tym, jak piękno oraz historia regionu wpływają na twórczość - zapowiada Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. - Będzie okazja do spotkania z Grzegorzem Kulikiem, Martą Matyszczak, Marcinem Melonem, Wojciechem Szwiecą, Sabiną Waszuk oraz ze mną - dodaje. Wydarzeniom będą towarzyszyć wystawy, w tym filatelistyczne reminiscencje festiwalowe oraz dobra kuchnia, muzyka i film. Na stoisku filatelistycznym będzie możliwość wydrukowania sobie swojej, festiwalowej koperty spersonalizowanej. Wydarzenia w ramach dwóch kolejnych dni (6- 7 lipca) będą toczyć się na terenie ogrodów Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Nowym Bytomiu (ul. Niedurnego 69).

Wszyscy uczestnicy będą mieć możliwość, by na stoisku pocztowo - filatelistycznym stworzyć własne, spersonalizowane koperty festiwalowe oraz zaopatrzyć się w takież festiwalowe znaczki pocztowe i neoznaczki, obejrzeć okolicznościowe wystawy, spróbować swych sił w tańcu irlandzkim z zespołem Galway, a zespół Starszaki zaprosi do śląskiej potańcówki.

Dokładny program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej www.polskaeirefestiwal.pl oraz na profilu facebook www.facebook.com/PolskaEireRuda.


"Mój Znaczek" - znaczki personalizowane (proj. Jakub Benducki)


neoznaczek (proj. Krzysztof Pawliszak)


Dyrektor MBP Krystian Gałuszka zaprasza (koperta spersonalizowana)Roman Pawliszak

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

W plebiscycie na najładniejsze znaczki:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij