W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Uhonorowanie osoby Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019.05.13. 13:13

Klub filatelistów o zainteresowaniach muzycznych Divertimento z Kielc jest pomysłodawcą i organizatorem emisji wydawnictw honorujących Jubileusz 100-lecia urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, wybitnego, znanego w świecie pisarza i publicysty.

Herling-Grudziński, podobnie jak Stefan Żeromski był absolwentem LO im. St. Żeromskiego w Kielcach, które w bieżącym roku obchodzi 295 rocznicę założenia (szkoła znana choćby z "Syzyfowych prac"). Był także członkiem Stowarzyszenia absolwentów liceum "Zeromszczacy", które to Stowarzyszenie obchodzi akurat swoje ćwierćwiecze.

Poczta Polska wydała z tych okazji datownik okolicznościowy jednodniowy oraz dwie karty pocztowe beznominałowe. Wszystko będzie do stosowania i nabycia w UP Kielce 1, pl. Niepodległości 2 tel. (41) 3453583 od poniedziałku 20 maja br. Klub Divertimento zamówił także znaczek personalizowany, głównie dla "Żeromszczaków" i Przyjaciół ale także dla kolekcjonerów z którymi od lat utrzymujemy dobre i życzliwe kontakty (tel. 668 48 17 15).

Uroczystości Jubileuszowe Herlinga-Grudzińskiego organizuje Biblioteka Wojewódzka w Kielcach przy współpracy "Żeromszczaków". Biblioteka działa już 110 lat i jest animatorem, kreatorem i często sponsorem wszystkich ważniejszych wydarzeń kulturalnych i literackich w Regionie, od początku istnienia.

Organizacja w/w wydawnictw pocztowych była możliwa dzięki wyobraźni, życzliwości i wsparciu p. dyr. Biblioteki Andrzeja Dąbrowskiego. Projekty wszystkich wydawnictw wykonał p. Adam Kowalewski.

Miło mi przypomnieć, że 10 lat temu, na 90. urodziny Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Poczta Polska za naszą przyczyną i staraniami wydała kartki pocztowe i datowniki (jak poniżej), zaprojektowane także przez art. Adama Kowalewskiego. Przypuszczam, że są to jedyne pamiątki pocztowo-filatelistyczne jakimi w Polsce uhonorowano życie i twórczość naszego Starszego Szkolnego Kolegi.Janusz Łojek, prezes klubu Divertimento i "Żeromszczak" (abs. 1961)

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

W ostatnich kilku latach kupuję polskich znaczków:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij