W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Ziemia Gliwicka św. Janowi Pawłowi II

2019.03.18. 09:08

Koło Zainteresowań PZF "Gliwicki Klub Kolekcjonerów" wyemitowało kartkę okolicznościową oraz znaczek personalizowany z serii "Ziemia Gliwicka św. Janowi Pawłowi II", która przedstawia Papieski Tron znajdujący się w Katedrze Gliwickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach.

Zaplanowana na 15 czerwca, została odwołana ze względu na zły stan zdrowia papieża. Na pustym tronie papieskim, przy śpiewie "Tu es Petrus" bp Gerard Kusz złożył wiązankę białych kwiatów. Na gliwickim lotnisku odbyło się tylko nabożeństwo, w którym uczestniczyli dostojnicy śląskich kościołów i legat papieski na to spotkanie, metropolita Detroit w USA kard. Adam Maida.

W dniu 17.06.1999 o godz. 11.55 Ojciec Święty Jan Paweł II wylądował na gliwickim lotnisku w drodze na Jasną Górę. Przywitany przez biskupa gliwickiego Jana Wieczorka, odmówił wspólnie z wiernymi modlitwę Anioł Pański, po czym poświęcił korony na obrazy Matki Boskiej Boguckiej, Matki Boskiej Pokornej w Rudach Wielkich, Matki Boskiej Raciborskiej oraz nowy sztandar miasta.

Tron papieski z pamiętnej wizyty Jana Pawła II w Gliwicach został w 2000 r. umieszczony w prezbiterium gliwickiej Katedry św. Apostołów Piotra i Pawła. Tron został wykonany przez Pracownię Konserwatorską Art-Reno z Zabrza.

Znaczek będzie kasowany datownikiem dziennym UP Gliwice 1.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu: 533 804 646 lub e-mail: stabul@interia.pl

Władysław Gębczyk

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Nowodruki rozprowadzane wśród członków PZF:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij