W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024

PERFOMETRREKLAMA

Poczta Okolicznościowa z okazji 90. rocznicy Wymarszu ku Wolności Pierwszej Kompanii Kadrowej w 1914 r.

2004.08.02. 19:36

Regulamin "Poczty Okolicznościowej" organizowanej z okazji 90. rocznicy Wymarszu ku Wolności Pierwszej Kompanii Kadrowej w 1914 r.

 1. Organizatorem "Poczty Okolicznościowej" są: Dyrekcja Okręgu Poczty w Krakowie, Ogólnopolski Klub Filatelistyczny "Cracoviana" PZF przy współpracy z Dyrekcją Okręgu Poczty w Lublinie
 2. "Poczta Okolicznościowa" będzie towarzyszyć 39. marszowi szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej Strzelców, na trasie pierwszej strzeleckiej Poczty Polowej Kraków - Jędrzejów - Kielce. Ekspedycja przesyłek rozpocznie się z UP Kraków 1 w dniu 06 sierpnia i UP Jędrzejów 1 w dniu 09 sierpnia, które dostarczone zostaną do UP Kielce 1 w dniu 12 sierpnia 2004 r.
 3. Do przeniesienia "Pocztą Okolicznościową" dopuszczone zostaną priorytetowe i ekonomiczne krajowe i zagraniczne listy zwykłe i polecone oraz kartki pocztowe opłacone zgodnie z obowiązującym cennikiem za usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym.
 4. Z okazji 90. rocznicy wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej i zorganizowania dla jej upamiętnienia Krajowej Wystawy Filatelistycznej w Krakowie, wydane zostaną 4 kartki pocztowe beznominałowe, które zamawiać można w UP Kraków 1.
 5. Przesyłki przeznaczone do przeniesienia "Pocztą Okolicznościową", odpowiednio zaadresowane, opłacone i oznaczone, należy przesłać w kopercie na adres:
  • Urząd Pocztowy, ul. Westerplatte 20, 31-045 Kraków 1 - przesyłki przeznaczone do przeniesienia na trasie: Kraków - Jędrzejów - Kielce - do dnia 29 lipca 2004 r.
  • Urząd Pocztowy, ul. Okrzei 26, 28-300 Jędrzejów 1 - przesyłki do przeniesienia na trasie: Jędrzejów - Kielce - do dnia 02 sierpnia 2004 r.
 6. Przesyłki dopuszczone do przeniesienia "Pocztą Okolicznościową" zostaną ostemplowane w wyżej wymienionych urzędach pocztowych datownikiem okolicznościowym, stemplem informacyjnym przygotowanym dla tej imprezy oraz w UP Kraków 1 na życzenie nadawców uzupełnione okolicznościową nalepką "R". Przesyłki dostarczone do UP Kielce 1 zostaną ostemplowane datownikiem okolicznościowym a następnie przesłane i doręczone adresatom zgodnie z obowiązującymi przepisami pocztowymi.
 7. Za prawidłowy przebieg "Poczty Okolicznościowej" odpowiadają: Dyrekcja Okręgu Poczty w Krakowie i Rejonowy Urząd Poczty w Krakowie oraz Dyrekcja Okręgu Poczty w Lublinie i Rejonowy Urząd Poczty w Kielcach.
 8. Regulamin "Poczty Okolicznościowej" został zatwierdzony przez Dyrekcję Generalną Poczty Polskiej w Warszawie, w dniu 27/07/2004.

Dyrektor Departamentu Usług Pocztowych
Stanisław Kisiel

źródło: Poczta Polska


Powyższy regulamin przytaczam z kronikarskiego obowiązku - termin nadsyłania przesyłek do UP Kraków 1 upłynął 4 dni temu, do UP Jędrzejów 1 - dziś.

Marek Jedziniak

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij