W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024
Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Targi kolekcjonerskie Sběratel Praha coraz większe

2004.06.21. 20:11

Co roku na międzynarodowych targach Sběratel [Kolekcjoner], w tym roku odbywających się w dniach 10-12 września na praskim terenie wystawienniczym, zwiększa się zarówno liczba wystawców, jak i powierzchnia, na której prezentują swoją ofertę. Targi Sběratel to największe wydarzenie dla filatelistów i numizmatyków nie tylko w ramach Republiki Czeskiej, ale także całej Europy Środkowej.

W roku bieżącym na powierzchni 5 000 m2 zaprezentuje swoją ofertę ponad 200 handlowców, zarządów poczt i mennic z 35 krajów. Obok tradycyjnych wystawców podczas tegorocznej edycji targów po raz pierwszy zaprezentują się w Pradze poczty Szwajcarii, Austrii, Cypru, Rosji, Turcji oraz Białorusi, a także mennice Węgier i Portugalii. W sumie na siódmej edycji targów zaprezentuje się 17 mennic i 20 zarządów poczt bezpośrednio, a kolejne 28 krajów znaczkowych za pośrednictwem przedstawicieli.

Po wejściu Republiki Czeskiej do Unii Europejskiej nie są już wymagane procedury celne, co spowodowało znaczny wzrost wystawców z kręgu firm filatelistycznych i numizmatycznych. W Pradze po raz pierwszy wystawiać będą na przykład Briefmarken Dr. Rohde + Kornatz, Briefmarkenhandel Kannenbäckerland, MDS Münzlogistik, Mietens & Partner z Niemiec, Marvin Spa z San Marino, Numismatica Notafilia Diamantino z Portugalii, Vojta & Peters z Austrii czy Wijnants Philately z Holandii.

Wzrosła również liczba wystawców z krajów nie będących członkami UE. Po raz pierwszy na targach pojawili się sprzedawcy z Japonii, Afryki Południowej, Malty, Argentyny i innych krajów.

W roku bieżącym w dużym stopniu zwiększyła się również liczba wystawców w dziedzinie kart telefonicznych. Oprócz czeskich sprzedawców karty telefoniczne zaoferują wystawcy z Afryki Południowej, Francji, Japonii, Węgier, Polski, Rosji, Białorusi, Niemiec, Łotwy, Bułgarii, Grecji, Słowacji, Austrii, Belgii, Malty i innych krajów. Tak bogatej oferty na targach kolekcjonerskich jeszcze nie było.

Targi Sběratel, który co roku zwiedzi ponad dziesięć tysięcy kolekcjonerów (w tym co dziesiąta osoba przyjechała z zagranicy), odbywa się pod egidą Związku Czeskich Filatelistów [Svaz českých filatelistů], Poczty Czeskiej [Česká pošta] oraz Czeskiego towarzystwa numizmatycznego [Česká numismatická společnost]. Aktualne wiadomości z przygotowań targów w języku niemieckim i angielskim można znaleźć na stronie http://www.sberatel.info.

Jindřich Jirásek
Dyrektor Targów
Progres Partners Advertising, s.r.o.

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij