W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024
Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Prymusy - Polskie Oskary Filatelistyczne

2004.06.10. 18:18

Polska Kapituła Filatelistyczna przez cały rok zbiera wnioski na kandydatury do nominacji i w następnej kolejności nominuje trzy osoby (zespoły) w każdej kategorii do nagrody Polskiego Oskara Filatelistycznego, czyli "PRYMUSA". Same statuetki są przyznawane przez kapitułę laureatowi wybieranemu spośród nominowanych w tajnym głosowaniu.

Prymusy przyznaje się w następujących kategoriach:

  1. Za całokształt działalności na rzecz polskiej filatelistyki
  2. Najlepszy eksponat roku
  3. Za wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą
  4. Najlepszy publicysta roku
  5. Indywidualista roku
  6. Nagroda zespołowa - za najlepszy zespół roku

Ceremonia wręczenia odbywa się w obecności najwyższych władz wojewódzkich i Prezydentów miast śląskich, w których działają Zarządy Okręgów Polskiego Związku Filatelistów.

Polska Kapituła Filatelistyczna w dniu 15 maja 2004 roku na Walnym Zebraniu, w tajnym głosowaniu, po raz szósty w historii Polskiego Ruchu Filatelistycznego nominowała następujące osoby do Oskarów Filatelistycznych - "PRYMUSÓW" za rok 2003:

W dowód uznania za promocję polskiej filatelistyki w kraju i na arenie międzynarodowej, Kapituła przyznała statuetki "PRYMUS - WZÓR":

Szósta edycja wręczania Oskarów odbędzie się 26 czerwca 2004 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w obecności zaproszonych gości oraz filatelistów wraz z osobami towarzyszącymi. Na ceremonii spodziewana jest obecność ok. 500 osób.

Program uroczystości

Datowniki okolicznościowe


(kliknij aby powiększyć)
Projekty datowników: Józef Kuczborski

Karty pocztowe


(kliknij aby powiększyć)
Projekty kart: Józef Kuczborski

Polska Kapituła Filatelistyczna

W skład Polskiej Kapituły Filatelistycznej wchodzi do 35 osób pełniących różnorodne funkcje w ogniwach Polskiego Związku Filatelistów - od zwykłego członka poprzez wystawców, sędziów, redaktorów, działaczy Okręgów po działaczy Zarządu Głównego włącznie. Zasadniczy wpływ na wysoką rangę Polskiej Kapituły Filatelistycznej miało jednak przyjęcie członkostwa przez wybitnych polskich filatelistów, takich jak np. Honorowy Prezes PZF Henryk Białek, prof. Ludwik K. Malendowicz, prof. Zygmunt Wiatrowski, Prezes ZG PZF Adam Korc i inni.

Celem Kapituły jest promocja polskich filatelistów, a szczególnie wystawców, działaczy - począwszy od koła po Zarząd Główny, jurorów, badaczy znaków pocztowych, pracujące razem zespoły, np. Zarządy Okręgów, Komitety Organizacyjne Wystaw, osoby lub zespoły znakomicie pracujące z młodzieżą, indywidualistów, którzy osiągają znaczące sukcesy w różnych dziedzinach filatelistyki, czy znakomitych autorów piszących o filatelistyce.

W kraju mamy wielu dobrych pod każdym względem filatelistów zajmujących się działalnością na rzecz własnych środowisk, którym nie zawsze jest dane przebić się swoją działalnością. Kapituła wyszukuje w całym kraju również tych znakomitych działaczy z wielkich, średnich, małych miejscowości oraz wsi, a poprzez nominacje do "PRYMUSÓW" promuje ich działalność na szczeblu kraju, na co w pełni zasługują swoim zaangażowaniem i postawą.

Marek Jedziniak, na podstawie informacji prasowej Polskiej Kapituły Filatelistycznej

Zobacz również:

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij