W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Wielkanoc na znakach pocztowych

2018.04.09. 07:13

Młodzi filateliści ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie pod opieką Bernardy Zaremby podjęli inicjatywę zorganizowania wystawy znaków pocztowych o Wielkanocy. Celem jej było ukazanie, że znaczek pocztowy to nie tylko forma uiszczenia opłaty za przesyłkę, ale również źródło tradycji oraz wiedzy religijnej i historycznej.

Okazją do przygotowania wystawy filatelistycznej były zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego oraz konkurs plastyczny, zorganizowany przez wychowawców świetlicy, na który zgłoszono 28 wspaniałych i pomysłowych prac.

Na wystawie zostały zaprezentowane zbiory pochodzące z kolekcji członków koła jak i wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską oraz znaczki wydane przez poczty wielu państw świata. Wystawę oglądało wielu uczniów. Opiekunka koła filatelistycznego opowiadała uczniom o historii i roli znaczków pocztowych. Wskazywała również aspekty religijne i tradycyjne na znaczkach pocztowych, zarówno polskich jak i zagranicznych, eksponowanych na wystawie: ostatnia wieczerza, postać Jezusa ukrzyżowanego oraz zmartwychwstałego, pisanki, palmy, wesołe kurczaczki i zajączki. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem. Dla wielu była okazją do poznania nowego hobby.

Podczas oglądania znaczków zrodził się pomysł na kolejny konkurs plastyczny "Najładniejszy znaczek pocztowy zaprezentowany na wystawie". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po świętach. Wystawę można było jeszcze oglądać po świętach. Opiekę nad młodymi filatelistami jest Koło PZF przy OCK w Ostrzeszowie.

Bernarda Zaremba

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Jakie emisje znaczków powinny dominować w polityce wydawniczej?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2018
Cp
2018
Do
2018
Er
2018
Ps
2018
Zn
2019
Cp
2019
Do
2019

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij