W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Poczta Polska
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Zimowe Igrzyska Olimpijskie tematem prezentacji filatelistycznej

2018.02.08. 11:35

Członkowie witaszyckiego Koła Polskiego Związku Filatelistów (Okręg Kaliski PZF) informują wszystkich miłośników znaczków pocztowych o otwarciu pokazu filatelistycznego poświęconego sportom zimowym.

Wernisaż został zorganizowany dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Pluty, Dyrektora Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Zainteresowanych zapraszamy od 8 do 28 lutego 2018 r. do jarocińskiego ratusza, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00, środy do godz.18:00 oraz w niedzielę w godzinach 14:00 - 18:00.

Pretekstem do podjęcia tego tematu są oczywiście rozpoczynające się wkrótce Igrzyska XXIII Zimowej Olimpiady w Pyeongchang. Sportowa rywalizacja, przedstawicieli blisko 90. państw odbędzie się w dniach 9-25 lutego 2018 roku. Dla uczczenia opisywanego sportowego święta na pięciu ekranach wystawowych zostały umieszczone walory związane z tematem "dyscypliny rozgrywane na śniegu i lodzie". Na znaczkach, kartach pocztowych, datownikach i stemplach, jak również kartach maximum oraz kopertach FDC możemy odnaleźć niemal wszystkie konkurencje, w których sportowcy będą toczyć boje o olimpijskie medale. Cały ten materiał stanowi własność członków Koła PZF w Witaszycach. W prezentowanym zbiorze znajdują się polskie oraz zagraniczne znaki pocztowe. Najstarsze z nich emitowano już w 1964 roku, kiedy to sportowców zimowych dyscyplin olimpijskich gościł austriacki Innsbruck. Zwiedzających pokaz z pewnością szczególnie zainteresują wydawnictwa, jakie ukazały się w związku z igrzyskami rozgrywanymi w norweskim Lillehammer oraz Turynie (Włochy). Dla zwolenników nowoczesnej grafiki polecamy ekran z pamiątkami filatelistycznymi związanymi z olimpijską rywalizacją w kanadyjskim Vancouver. Grafika polskich znaczków broni się sama i nie potrzebuje dodatkowej rekomendacji.

Pomysłodawcy wernisażu podkreślają jego edukacyjny charakter. Prezentacja walorów w układzie chronologicznym pozwala na prześledzenie historii zimowych igrzysk olimpijskich. Osoby młode mają szansę dowiedzieć się, a starsze przypomnieć sobie, jakie miasta i państwa gościły u siebie sportowców stających do rywalizacji o tytuły mistrzów olimpijskich. Niestety tegoroczna polska aura, podobnie jak i ta sprzed czterech lat, rozczarowała wszystkich spragnionych śniegu i atrakcji z nim związanych. Dlatego pewną, choć skromną, rekompensatą braku "prawdziwej" zimy może być zwiedzenie pokazu filatelistycznego.

Po wejściu do muzeum wystarczy skupić uwagę na ekranach wystawowych. Odnajdziemy tam znaczki z pięknymi zimowymi krajobrazami. Są one tłem sportowych zmagań. W ten sposób poczujemy, choćby namiastkę olimpijskiej atmosfery. Warto podkreślić, że odwiedzeniu muzeum sprzyja czas ferii, które dla województwa wielkopolskiego rozpoczną się w sobotę 10. lutego. Zapraszamy!











Tomasz Gąsłowski

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

W plebiscycie na najładniejsze znaczki:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij