W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Filateliści jubileuszowo i wigilijnie w Ostrzeszowie

2017.12.15. 07:41

Koło PZF, działające przy OCK w Ostrzeszowie, obchodziło jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji doroczne spotkanie wigilijne członków i sympatyków tegoż koła w dniu 8 grudnia miało jeszcze bardziej odświętny charakter.

Spotkanie było poprzedzone okolicznościową wystawą w galerii OCK. Gospodarzem obu tych spotkań był współzałożyciel ostrzeszowskiego Koła, jego prezes Henryk Dembski. W jubileuszu uczestniczyli także ważni goście: Jan Duer-prezes Oddziału PZF w Zabrzu i członek Zarządu Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego w Katowicach, oraz Andrzej Nowak - były prezes Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego, jak również grupa zaprzyjaźnionych filatelistów z Kępna oraz sympatycy wspierający ostrzeszowskich filatelistów. Nie zabrakło przedstawicieli władz - burmistrza Mariusza Witka i reprezentującej starostwo Zofii Witkowskiej.

Witając przyjaciół - filatelistów prezes Henryk Dembski przypomniał, że niemal dokładnie dziesięć lat temu, 11 grudnia, w znacznie skromniejszym gronie, odbyło się pierwsze opłatkowe spotkanie miłośników znaczka pocztowego - osób zbierających znaczki poprzez abonament, na którym powzięto decyzje o powstaniu w Ostrzeszowie nowego koła PZF. Głównym zadaniem to poszerzanie członków Polskiego Związku Filatelistów oraz promocja filatelistyki szczególnie w wśród młodych ludzi.

Jubileusz to dobra okazja do wyjątkowych wyróżnień, do których należy Brązowy Medal im. Rowlanda Hilla, przyznawany za szczególne osiągnięcia w promocji filatelistyki i PZF. Na wniosek ostrzeszowskiego Koła i Zarządu Oddziału w Zabrzu, Zarząd Główny PZF przyznał trzy takie medale. Laureatami zostali: Biuro Rachunkowe Marii Morty, za promocje działań Koła w pozyskiwaniu środków finansowych, Ostrzeszowskie Centrum Kultury za przyjęcie filatelistów pod swoje skrzydła i wspieranie ich działań, Foto studio Grażyny Nelec za pomoc w działalności filatelistycznych Koła.

Stałym zwyczajem wigilijnych spotkań, trwających od 2011 roku jest przyznawanie przez Koła wyróżnień osobom, firmom i instytucjom życzliwie wspierających działalność filatelistów. Wyróżnienie to, potocznie zwane "Oskarem filatelistycznym", naprawdę nazywa się "Przyjaciel Filatelistyki Południowej Wielkopolski". W roku 2017 "Oskar" został przyznany Urzędowi Poczty w Ostrzeszowie za wspólne działania na rzecz promocji filatelistyki na terenie Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz panu Markowi Sikorze za współdziałanie w promocji filatelistyki jako filatelista i były Naczelnik Urzędu Poczty w Ostrzeszowie.

Jak na spotkanie przy wigilijnym stole przystało, nie mogło zabraknąć życzeń - te od przyjaciół z Zabrza miały postać Dyplomu i statuetki górnika, natomiast gospodarz zrewanżował się świątecznymi upominkami. Kiedy stało się zadość wystąpieniom, uczestniczy uroczystości zasiedli do wigilii. Życzenia z opłatkiem w dłoni poprzedziła modlitwa prowadzona przez stałego bywalca filatelistycznych spotkań ks. Jacka Pochanke.

Był też czas na chwilę wspomnień, wspartą przesuwającymi się na ekranie przezroczami. Przez 10 lat uzbierało się trochę wydarzeń, okolicznościowych wystaw, pokazów, spotkań… Pod koniec uroczystości na salę wjechał tort jubileuszowy. Przy kawie i słodkościami kontynuowano jubileuszowe spotkanie.

Lotem gołębia pocztowego przefrunęło 10 lat, obfitując w wiele ciekawych inicjatyw, interesujących inicjatyw, interesujących wystaw i dość udanych prób zaszczepienia filatelistycznych pasji młodzieży szkolnej. Prezesowi Henrykowi Dembskiemu szczerze gratulowano, zarazem życzono, by pomysłów, pasji i radości tworzenia wystarczyło na kolejne dziesięciolecia.

Henryk Dembski, zdjęcia STUDIO FOTO Grażyny Nelec

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Ponad 100 znaczków w 2018 roku to:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2018
Cp
2018
Do
2018
Er
2018
Ps
2018
Zn
2019
Cp
2019
Do
2019

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij