W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

40-lecie Polskiego Związku Badmintona

2017.11.06. 14:21

Pierwszy polski datownik pocztowy "badmintonowy" wymyśliłem i zrealizowałem w listopadzie 1979 roku - 38 lat temu. Upamiętnił IX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się wówczas w hali Mery w Warszawie. Najnowszy, honorujący 40-lecie Polskiego Związku Badmintona, Poczta Polska wydaje w dniu 7 listopada br. w UP Kielce 1.

Związek powołano 29 maja 1977 roku w Głubczycach, a pierwszy zjazd odbył sie właśnie 7 listopada tego roku w Warszawie - i my w Kielcach to upamiętniamy. Ponieważ w tym roku przypada również 50-lecie Europejskiej Unii Badmintona, która obecnie nosi nazwę Badminton Europe - upamiętniamy to również. Tym bardziej, że PZBad jest jej członkiem od równo 40 lat!

Klub Divertimento, który jest organizatorem pamiątek uprosił Pocztę Polską o wydanie kartki dot. Głubczyc (ukazała się w maju), teraz datownik i znaczek personalizowany, który również ukaże się 7 listopada.

Projekt datownika i znaczka to prace p. Marcina Kota, artysty plastyka, twórcy i pomysłodawcy znakomitych rysunków "badmintonowych" od prawie 30 lat.

Lekkość, dowcip i urok jego rysunków przedstawiają ten łatwy do nauczenia się sport i jednocześnie niezwykle trudną grę sportową.

Jak zwykle, datownik będzie stosowany w UP Kielce 1 (tel. 41 345 35 83) a znaczek w Klubie Divertimento wraz z ew. ostemplowaniem i wysyłką - dla hobbystów i przyjaciół (tel. 668 481 715).Janusz Łojek

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Jak nabyłeś lub nabędziesz nieząbkowany arkusik XXII OWF Poznań 2018?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2018
Cp
2018
Do
2018
Er
2018
Ps
2018
Zn
2019
Cp
2019

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij