W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Wystawa Literatury Filatelistycznej ITALIA 2018 Mediolan 23-24 marca 2018 r.

2017.07.05. 16:20

Federacja Towarzystw Filatelistycznych Włoch organizuje w dniach 23-24 marca 2018 r. Wystawę Literatury Filatelistycznej ITALIA 2018. Wystawa odbywa się pod patronatem FEPA (Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Filatelistycznych), Europejskiej Akademii Filatelistyki (EAP) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Filatelistycznych (AIJP).

Będzie to specjalistyczna narodowa wystawa z udziałem wystawców międzynarodowych. Na wystawę przyjmowane będą wydane drukiem lub w wersji elektronicznej publikacje z całego świata, dotyczące badań z zakresu filatelistyki lub aspektów dokumentalnych, edukacyjnych i promujących filatelistykę. Wystawcami mogą być: autorzy, redaktorzy, wydawcy, instytucje lub towarzystwa sponsorujące, właściciele praw autorskich.

Eksponaty muszą spełniać następujące warunki:

W przypadku opracowań wielotomowych, decyduje data publikacji ostatniego tomu. Wydania uzupełnione traktowane będą jako nowe publikacje.

Wystawa obejmować będzie 7 klas wystawowych, szczegółowo opisanych w IREX (Regulamin Specjalny Wystawy).

Zgłoszenia i ich przesyłanie

ITALIA 2018 jest wystawą bez dokumentacji papierowej. Zgłoszenia muszą być przesyłane poprzez stronę internetową wystawy: www.italia2018.eu. Wcześniejsze wyróżnienia na poziomie krajowym/narodowym nie są wymagane. W czasie zgłaszania eksponatu wystawca zostanie poproszony o opłatę w wysokości 40 Euro, którą należy uiścić poprzez PayPal. Jest to obowiązkowy krok w czasie zgłaszania eksponatu.

Ostateczny termin zgłaszania eksponatów to 31 października 2017 r. Jeden egzemplarz zgłoszonego eksponatu należy przesłać na adres, który w najbliższym czasie zostanie podany. Ostateczny termin nadesłania eksponatu to 10 listopad 2017 r. Po wystawie eksponaty zostaną przekazane Narodowej Bibliotece Filatelistycznej znajdującej się w Istituto di Studi Storici Postali "Aldo Cecchi".

Ocena eksponatów i wyróżnienia

Oceny eksponatów dokona jury powołane przez Zarząd Federacji Towarzystw Filatelistycznych Włoch, zgodnie z IREX, który został zatwierdzony przez Kongres FEPA. Ocena eksponatów zacznie się w październiku 2017 r. Komitet Organizacyjny będzie przesyłał eksponaty poszczególnym sędziom. Spotkają się oni w Mediolanie, przed wystawą. Na tym spotkaniu uzgodnione zostaną medale i wyróżnienia. Wyróżnienia zostaną przyznane w formie cyfrowych dyplomów. Jedynymi wyróżnieniami wręczonymi w czasie wystawy będą: Grand Prix ITALIA 2018 oraz wyróżnienia za najlepszy eksponat w danej klasie wystawienniczej.

Proszę zwrócić uwagę, że na wystawę ITALIA 2018 nie będą powoływani komisarze. Każdy wystawca musi się zgłosić indywidualnie.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału w tej wystawie. Szczegółowe informacje znajdują się na wyżej wymienionej stronie internetowej wystawy ITALIA 2018.Ludwik K. Malendowicz, Pełnomocnik ZG PZF ds. Międzynarodowych

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Co sądzisz o pomyśle wydawania niektórych znaczków w ramach serii obiegowych?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2018
Cp
2018
Do
2018
Er
2018
Ps
2018
Zn
2019

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij