W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Poczta Polska
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Filatelistyczna opowieść o Wielkanocy

2017.04.07. 13:30

31 marca br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie otwarto wystawę filatelistyczną niekonkursową pt. "Filatelistyczna opowieść o Wielkanocy".

Na wystawie przedstawiono walory filatelistyczne polskie i zagraniczne o tematyce wielkanocnej, pokazujące jak na przełomie kilkudziesięciu lat zmieniały się świąteczne kartki pocztowe. W latach 60-tych XX wieku były to głównie kartki biało-czarne, później stopniowo nabierały kolorów i zmieniały kształty. Ekspozycja pozwala również prześledzić, jak rodził się zwyczaj ozdabiania grafiką okolicznościowych kopert, w których przesyłane były życzenia świąteczne.

Przedstawiono również wszystkie wydania znaczków polskich związane z tym tematem na kopertach FDC oraz na kilku arkuszach z tymi znaczkami. Bardziej atrakcyjnie prezentują się wydania znaczków zagranicznych, na których przedstawione są obrazy wielkich mistrzów, ze szczególnym uwzględnieniem stacji Drogi Krzyżowej.

Jest to kolejna wystawa przygotowana przez Edwarda Stankowiaka-prezesa Koła PZF w Kępnie. W otwarciu wystawy uczestniczyli członkowie Polskiego Związku Filatelistów Koła w Kępnie im. T. P. Potworowskiego. W Tygodniku Kępińskim nr 14(1218) ukazała się informacja o wystawie.

Wystawa dostępna jest w bibliotece powiatowej w godzinach od 9.00-17.00 do 21 kwietnia.

Henryk Dembski

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Liczba znaczków i emisji zaplanowanych na 100. rocznicę odzyskania niepodległości jest:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2018
Cp
2018
Do
2018
Er
2018
Ps
2018
Zn
2019

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij