W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Poczta Polska
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Wycieczka filatelistów z Mikstatu do Poznania

2016.10.31. 20:20

22 października 2016 roku uczniowie z klas IV i V (17 osób) uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Byli to głownie uczniowie należący do Młodzieżowego Koła Filatelistycznego działającego przy Szkole Podstawowej w Mikstacie. Opiekę nad kołem sprawuje Koło PZF przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury w Ostrzeszowie.

Inicjatorem wyjazdu był prezes Koła PZF Henryk Dembski , a organizacją wyjazdu zajęła się pani Bernarda Zaremba - opiekun Młodzieżowego Koła PZF w szkole. W Poznaniu uczestników wycieczki czekało wiele niespodzianek. Najważniejszą i zarazem bardzo atrakcyjną był pobyt na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wśród licznych propozycji, które dla zwiedzających przygotowali organizatorzy targów HOBBY, Happy Baby i Aqua ZOO były: mini park rozrywki, budowle z małych i dużych klocków LEGO, zajęcia plastyczne, konkursy, quizy, zawody dla dzieci w różnym wieku, strefa gier planszowych, wyścigi zdalnie sterowanymi samochodami, pokazy sterowania dronami, ekspozycje modeli kolejowych i samochodowych, i wiele, wiele innych.

Dla uczestników wycieczki, z racji ich pasji, najbardziej interesująca okazała się ekspozycja przygotowana przez Pocztę Polską. Uczniowie oglądając wystawę rozszerzyli swoją filatelistyczną wiedzę, bawili się znaczkami, układali znaczki - puzzle, wcielali się w rolę pracowników poczty, projektowali swój własny znaczek. Wiele radości przyniosło im oglądanie i wyszukiwanie znaczków zgromadzonych w basenie do pływania. Spośród tysięcy walorów filatelistycznych mogli zabrać do domu te, których nie posiadali w swoich klaserach. Miłym akcentem było również spotkanie z pocztylionem, który opowiadał o sposobach roznoszenia przesyłek w dawnych czasach. Za zaangażowanie i promowanie filatelistyki wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani kopertą i kartką pocztową wydaną z okazji MTP 2016 oraz balonami. Na koniec, aby uwiecznić wspaniałe chwile spędzone na targach, zrobiono pamiątkowe zdjęcie z organizatorami ekspozycji i pocztylionem.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Poznania - Ostrowa Tumskiego i Katedry oraz poznańskiego rynku z jego największą atrakcją - koziołkami. Ponieważ na rynku uczestnicy wycieczki byli o godz. 16-tej, część dzieci zamiast oglądać koziołki na wieży ratuszowej robiła zdjęcia i miała możliwość przytulić się do koziołków stąpających po bruku. Dzieci przyglądały się zabytkowym kamieniczkom, mieli też czas na zakup pamiątek i upominków.

Na koniec zagościli w restauracji, aby posilić się przed długą powrotną drogą . Dobre humory nie opuściły uczniów do końca wycieczki. Do domów wracali bardzo zadowoleni i już dziś deklarują chęć wyjazdu na targi w 2017 roku.

Tegoroczny wyjazd odbył się dzięki podatnikom, którzy przekazali 1% należnego podatku za 2015 rok na PZF/Południowa Wielkopolska, którym serdecznie dziękujemy.Bernarda Zaremba

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

W ilu edycjach plebiscytu na najładniejsze znaczki brałeś już udział?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij