W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Fischer - Przegld Filatelistyczny
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Dymarki Świętokrzyskie

2016.08.10. 16:58

"Dymarki Świętokrzyskie" to jedna z najstarszych, największych i najbardziej rozpoznawalnych marek turystycznych województwa świętokrzyskiego. Obecnie posiada międzynarodowy charakter, rozsławiając Województwo Świętokrzyskie w kraju i za granicą.

Głównym tematem imprezy są prezentacje życia i działalności ludzi zamieszkujących Góry Świętokrzyskie w starożytności, którzy utworzyli na przełomie starej i nowej ery na tym terenie jeden z największych centrów antycznej metalurgii żelaza w Europie.

Rok 2016 jest rokiem jubileuszowym. W tym roku bowiem Dymarki będą organizowane po raz 50. Dlatego w to wydarzenie we współpracy z Klubem Divertimento z Kielc, włączyła się również Poczta Polska (RS Kielce), wnioskując o wydanie datownika okolicznościowego podkreślającego wybitną postać prof. Wacława Różańskiego, który był wykładowcą na Akademii Górniczo Hutniczej ale również inicjatorem stworzenia Dymarek. Profesor W. Różański uczestniczył w nich od chwili powstania aż do śmierci.

Z Okazji 50. Dymarek Świętokrzyskich została wydana kartka okolicznościowa i znaczek autorstwa znanego i cenionego artysty Adama Kowalewskiego. Wyżej wymienione walory filatelistyczne są do nabycia w UP Nowa Słupia (041) 317-71-97.

Anna Frymus

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Ponad 100 znaczków w 2018 roku to:

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2018
Cp
2018
Do
2018
Er
2018
Ps
2018
Zn
2019
Cp
2019
Do
2019

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij