W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Poczta Polska
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Dymarki Świętokrzyskie

2016.08.10. 16:58

"Dymarki Świętokrzyskie" to jedna z najstarszych, największych i najbardziej rozpoznawalnych marek turystycznych województwa świętokrzyskiego. Obecnie posiada międzynarodowy charakter, rozsławiając Województwo Świętokrzyskie w kraju i za granicą.

Głównym tematem imprezy są prezentacje życia i działalności ludzi zamieszkujących Góry Świętokrzyskie w starożytności, którzy utworzyli na przełomie starej i nowej ery na tym terenie jeden z największych centrów antycznej metalurgii żelaza w Europie.

Rok 2016 jest rokiem jubileuszowym. W tym roku bowiem Dymarki będą organizowane po raz 50. Dlatego w to wydarzenie we współpracy z Klubem Divertimento z Kielc, włączyła się również Poczta Polska (RS Kielce), wnioskując o wydanie datownika okolicznościowego podkreślającego wybitną postać prof. Wacława Różańskiego, który był wykładowcą na Akademii Górniczo Hutniczej ale również inicjatorem stworzenia Dymarek. Profesor W. Różański uczestniczył w nich od chwili powstania aż do śmierci.

Z Okazji 50. Dymarek Świętokrzyskich została wydana kartka okolicznościowa i znaczek autorstwa znanego i cenionego artysty Adama Kowalewskiego. Wyżej wymienione walory filatelistyczne są do nabycia w UP Nowa Słupia (041) 317-71-97.

Anna Frymus

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Jak nabyłeś lub nabędziesz nieząbkowany arkusik XXII OWF Poznań 2018?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2018
Cp
2018
Do
2018
Er
2018
Ps
2018
Zn
2019
Cp
2019

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij