W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2022
Cp
2022
Do
2022
Er
2022
Ps
2022

Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
PERFOMETRREKLAMA

"Filatelista" nr 3

2003.02.27. 20:10

Nowy numer miesięcznika wita nas kolorową okładką ze znaczkami o tematyce cyrkowej z różnych państw - taki był motyw przewodni ubiegłorocznej emisji"Europa". Tej samej tematyce poświęcony jest artykuł Bronisława Rejnowskiego.

Wcześniej jednak Redaktor Naczelny kieruje do nas parę słów z okazji jubileuszowego - pięćdziesiątego - roku ukazywania się magazynu. A dalej przeczytamy o kolekcjonerach i publicystach "Polski nr 1" w XIV części cyklu Zygmunta Janika. Historyków - filatelistów zainteresuje garść artykułów o Śląsku Cieszyńskim, a także o prowizoriach z Dziedzic, pieczęciach urzedowych Dyrekcji Poczt dla Galicji we Lwowie i o wstępnych znaczkach plebiscytowych na Górnym Śląsku.

W numerze także 72. część cyklu "Jan Paweł II w filatelistyce". W dziale "Młody Filatelista" o konkursie na temat zawartości dużego "Filatelisty". Dlaje mamy relacje z aukcji, artykuł o pocztach specjalnych, o "Podręczniku specjalizowanym", o budowaniu eksponatu całostek.

Osoby zbierajace całostki i formularze zainteresuje notatka o prywatnych dodrukach firmowych na austriackich kartach pocztowych oraz nowość - prezentacja formularza telegramu pocztowego.

W dalszej części numeru stałe działy, Polonica, osobliwości znaczków polskich, recenzje, relacje z wystaw, z życia PZF, zapowiedzi nowości i relacje z rynku.

Marek Jedziniak

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij