W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Nowe "Erki"

2012.01.05. 17:03

Poczta Polska od 1 stycznia stosuje nowe nalepki polecenia.

Nowa nalepka jest dużo większa od wcześniej stosowanych - ma wymiary 70x51mm (poprzednio 60x26mm). Tak duży obszar jest zajmowany przez cztery części - ramkę z kodem kreskowym w górnej części, numerem przesyłki w dolnej części oraz literą "R" w lewym górnym rogu oraz z trzech odklejanych kuponów samoprzylepnych, z których każdy zawiera kod kreskowy i numer przesyłki oraz zabarwienie z prawej strony. Kupony są umieszczone jeden pod drugim:


W praktyce zdarza się, że na ww. dokumentach są naklejane inne kupony niż wynika to z ich przeznaczenia określonego odpowiednim kolorem, jednak z uwagi na taką samą zawartość poszczególnych części nalepki nie ma to większego znaczenia praktycznego.

Wraz z wprowadzeniem nowych nalepek zmienia się też sposób obsługi klientów nadających i odbierających listy polecone. Podczas nadawania urzędnik nie będzie już przepisywał numeru przesyłki na potwierdzenie nadania, ale naklei na nim zieloną część nalepki. Podobnie przy odbiorze listonosz zamiast wpisywać dane adresata na karcie doręczeń, naklei na niej żółty kupon, a na potwierdzeniu odbioru numer nie będzie wpisywany ręcznie, lecz naklejany będzie środkowy, niebieski kupon. Zmiany te powinny pozytywnie wpłynąć na czas obsługi klientów, szczególnie przy nadawaniu przesyłek poleconych.

Na razie nie wiadomo jak zostanie rozwiązana sprawa stosowania okolicznościowych podlepek pod nalepki polecenia.

Marek Jedziniak

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Na ile znaczków szacujesz wielkość swojej kolekcji?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij