W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024

PERFOMETRREKLAMA

Wyniki ankiety na temat "Biuletynu Filatelistycznego"

2010.10.07. 09:35

W dniach od 17 do 30 września 2010 roku wśród prenumeratorów "Biuletynu Filatelistycznego" przeprowadzona została ankieta czytelnicza, która zainaugurowała szereg działań związanych z 10-leciem istnienia strony www.kzp.pl. W ankiecie wzięły udział 62 osoby.

W pierwszym pytaniu pytałem o to jak biuletyn jest czytany najczęściej. Ogromna większość (ponad 93,5%) czyta biuletyn na ekranie komputera, pozostałe osoby drukują go i czytają w wersji papierowej.

Jak najczęściej czytasz biuletyn?

Drugie pytanie dotyczyło ilości osób, które czytają dany egzemplarz biuletynu. Nieco ponad 60% prenumeratorów czyta biuletyn samemu, ponad 27% osób udostępnia swój numer również innej osobie, rzadziej biuletyn czyta więcej osób.

Ile osób, poza Tobą, czyta jeszcze biuletyn, który otrzymujesz na skrzynkę emailową?

Kolejna kwestia dotyczyła częstotliwości wydawania biuletynu - tutaj większość ankietowanych (ponad 61%) uznała, że częstotliwość tygodniowa jest odpowiednia.

Obecnie biuletyn ukazuje się co tydzień. Czy ta częstotliwość jest odpowiednia?

Czwarte pytanie dotyczyło sposobu wysyłania biuletynu - obecnie jest to plik PDF załączony do emaila. Ankietowani odpowiadali na pytanie czy przeszkadzałoby im, gdyby zamiast załącznika w emailu był tylko link do samodzielnego pobrania pliku z biuletynem z serwera. Blisko 60% respondentów zaakceptowałoby takie rozwiązanie, choć prawie 20% nie było w stanie odpowiedzieć czy takie rozwiązanie jest dla nich do przyjęcia.

Najprawdopodobniej z upływem czasu konieczne będzie zrezygnowanie z wysyłania plików PDF - w tej chwili lista wysyłkowa zawiera już grubo ponad 1000 adresów email i każda wysyłka kolejnego numeru generuje potężny ruch na serwerze - bywa, że "w świat" wysyłane jest nawet ponad pół gigabajta danych, co dla poczty elektronicznej jest bardzo dużą wartością.

Obecnie biuletyn jest rozsyłany jako email z załączonym plikiem PDF. Czy gdyby w emailu zawarty był tylko link do samodzielnego pobrania pliku PDF ze strony www.kzp.pl, to utrudniłoby Ci to korzystanie z biuletynu (biuletyn pokazywałby się w przeglądarce po kliknięciu w link)?

Dla ok. 2/3 ankietowanych to biuletyn jest podstawowym źródłem informacji, pozostali czytają zapowiedzi przede wszystkim na stronie www.kzp.pl.

Gdzie częściej sprawdzasz informacje filatelistyczne?

W ostatnim "analitycznym" pytaniu biuletyn był klasyfikowany w skali szkolnych ocen - tutaj dominowały "piątki" dość sporo było "szóstek", a co ważne - nie było gorszych ocen niż "czwórka". Daje to średnią ocenę 5,3, czyli "piątkę z plusem".

Gdybyś miał wystawić biuletynowi ocenę, to byłaby to:

Pozostałe pytania dawały możliwość zgłoszenia wad, zalet i innych uwag na temat biuletynu. Jako zalety uczestnicy biuletynu wymieniali najczęściej aktualność i terminowość przekazywania informacji na temat nowości filatelistycznych oraz doceniali przejrzystą formę czasopisma. Wśród wad najczęściej pojawiającą się odpowiedzią był... brak wad, co mnie szczególnie ucieszyło. Kilka uwag dotyczyło jakości ilustracji, przy czym pojawiały się zarówno głosy chwalące jakość, jak i przeciwne. Tutaj wyjaśnię, że rozdzielczość ilustracji jest dobrana tak, aby plik z biuletynem nie miał zbyt dużej objętości. Jest to kompromis pomiędzy zadowalającą jakością i możliwą do przyjęcia wielkością pliku z każdym numerem.

Ankietowani sygnalizowali również małą ilość informacji o kartkach beznominałowych. Nie wiem czy jest możliwe zamieszczanie zapowiedzi wszystkich tego typu wydawnictw, z uwagi na ich ogromną liczbę oraz rozproszenie po wszystkich regionach kraju. W każdym razie wszystkie nadesłane do mnie zapowiedzi ukazują się na bieżąco w serwisie informacyjnym na www.kzp.pl oraz w biuletynie.

Pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój czas na wypełnienie ankiety. Odpowiedzi na pytania będą dla mnie cennymi wskazówkami w dalszym wydawaniu "Biuletynu Filatelistycznego".

Marek Jedziniak

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij