W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Fischer - Przegld Filatelistyczny
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Drugi "Przegląd Filatelistyczny"

2002.10.28. 17:56

Ukazał się już drugi (listopadowy) numer pisma "Przegląd Filatelistyczny" wydawanego przez firmę Fischer.

Nie bez powodu podkreślam, że chodzi o magazyn wydawany przez FHU Fischer, gdyż taki sam tytuł nosi kwartalnik Katowickiego Oddziału PZF.

Numer otwierają dwa działy - "Dla początkujących" i "Dla dociekliwych". Pierwszy z nich (jak sama nazwa wskazuje) to informacje dla początkujących filatelistów (m.in. artykuł Jadwigi Ostraszewskiej o roli filatelistyki w procesie dydaktyczno - wychowawczym, vademecum, artykuł na temat definicji bloku). Drugi dział to specjalizowane artykuły (m.in. o katalogowaniu usterek na dawnych znaczkach, o frankowaniu przesyłek, o próbach "Wodzów").

W dalszej części artykuł o poczcie na Ziemi Świdnickiej, relacja z XVIII Walnego Zjazdu Delegatów PZF (przypomnijmy, że Prezesem Zarządu Głównego PZF został Pan Adam Korc), w "Fanaberiach i herezjach" o recydywie Poczty Polskiej w postaci bloku "Zemsta", artykuł dla sędziów i wystawców o aerogramach, a w rozmaitościach o cyrku na znaczkach pocztowych, o I Światowym Zjeździe Gdańszczan. Natomiast o filatelistyce jako o swojej pasji pisze Marian Broniec.

Podane zostały również warunki prenumeraty - można ją zamawiać w urzędach pocztowych na terenie województw Śląskiego i Opolskiego, a także w redakcji wpłacając do 15 grudnia kwotę 84zł (prenumerata roczna) na konto FHU Fischer, Raiffeisen Bank, nr konta 17501035-10150252825000 (z dopiskiem PRENUMERATA). Pojedyncze numery w cenie 7zł można kupić w sklepach filatelistycznych i niektórych urzędach pocztowych na Śląsku i Opolszczyźnie.

Marek Jedziniak

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z filatelistyką?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij