W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Drugi "Przegląd Filatelistyczny"

2002.10.28. 17:56

Ukazał się już drugi (listopadowy) numer pisma "Przegląd Filatelistyczny" wydawanego przez firmę Fischer.

Nie bez powodu podkreślam, że chodzi o magazyn wydawany przez FHU Fischer, gdyż taki sam tytuł nosi kwartalnik Katowickiego Oddziału PZF.

Numer otwierają dwa działy - "Dla początkujących" i "Dla dociekliwych". Pierwszy z nich (jak sama nazwa wskazuje) to informacje dla początkujących filatelistów (m.in. artykuł Jadwigi Ostraszewskiej o roli filatelistyki w procesie dydaktyczno - wychowawczym, vademecum, artykuł na temat definicji bloku). Drugi dział to specjalizowane artykuły (m.in. o katalogowaniu usterek na dawnych znaczkach, o frankowaniu przesyłek, o próbach "Wodzów").

W dalszej części artykuł o poczcie na Ziemi Świdnickiej, relacja z XVIII Walnego Zjazdu Delegatów PZF (przypomnijmy, że Prezesem Zarządu Głównego PZF został Pan Adam Korc), w "Fanaberiach i herezjach" o recydywie Poczty Polskiej w postaci bloku "Zemsta", artykuł dla sędziów i wystawców o aerogramach, a w rozmaitościach o cyrku na znaczkach pocztowych, o I Światowym Zjeździe Gdańszczan. Natomiast o filatelistyce jako o swojej pasji pisze Marian Broniec.

Podane zostały również warunki prenumeraty - można ją zamawiać w urzędach pocztowych na terenie województw Śląskiego i Opolskiego, a także w redakcji wpłacając do 15 grudnia kwotę 84zł (prenumerata roczna) na konto FHU Fischer, Raiffeisen Bank, nr konta 17501035-10150252825000 (z dopiskiem PRENUMERATA). Pojedyncze numery w cenie 7zł można kupić w sklepach filatelistycznych i niektórych urzędach pocztowych na Śląsku i Opolszczyźnie.

Marek Jedziniak

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Czego zbierasz najwięcej?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij