W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024

PERFOMETRREKLAMA

Coś się kończy, coś się zaczyna...

2002.10.06. 16:36

Niestety wbrew zapowiedziom z początku roku wszystko wskazuje na to że miesięcznik "Filatelistyka" po kilkunastu latach istnienia przestał się ukazywać. Dla przypomnienia - ostatnim numerem tego magazynu goszczącym na naszych półkach jest egzemplarz z numerem 4/2001. Ale dziś do moich rąk trafił pierwszy numer nowego miesięcznika "Przegląd filatelistyczny".

Pismo debiutuje pod sztandarem znanej na polskim rynku firmy Fischer - wydawcy katalogu polskich znaków pocztowych. Już na pierwszy rzut oka widać, że magazyn przejmuje część spuścizny po "Filatelistyce" i będzie się starał wypełnić lukę po tym tytule - świadczyć o tym może m.in. przejęcie cyklu artykułów "Fanaberie i herezje" Jana Pawła Gawlika. Jak piszą Redaktorzy "Przeglądu" w słowie wstępnym - "na wspólną wędrówkę po autostradach i wyboistych drogach filatelistyki" udają się z nimi osoby znane również z publikacji we wrocławskim miesięczniku. Dzięki temu "Przegląd filatelistyczny" od początku utrzymuje wysoki poziom merytoryczny artykułów.

Cechą charakterystyczną nowych tytułów jest poszukiwanie na początku istnienia ostatecznej formy jaką ma przyjąć wydawnictwo. Dlatego w pierwszym numerze znajdziemy szereg różnorodnych artykułów: dla początkujących "Vademecum młodego filatelisty", dla dociekliwych kilka artykułów badawczych i historycznych, trochę informacji dla każdego filatelisty, relacje z rynku, wspomniane już "Fanaberie i herezje", garść filatelistyki tematycznej, a dla odrobiny relaksu filatelistyczna krzyżówka (z nagrodami). W "Przeglądzie" nie ma natomiast znanych z innych czasopism zapowiedzi nowości Poczty Polskiej.

Za 7 złotych otrzymujemy magazyn w formacie A5, liczący 48 stron + 4 strony okładki. Jest on bardzo estetycznie wydany - na kredowanym papierze, uwagę przyciągają bardzo dobrej jakości kolorowe ilustracje (w całym numerze). Zastrzeżenia może tylko budzić jaskrawy żółty poddruk na niektórych stronach, który trochę razi oczy. Kolekcjonowanie pisma ułatwiają zastosowane zszywki z pętelkami, dzięki którym poszczególne numery można łatwo gromadzić w segregatorach. W drugim (listopadowym) numerze zamieszczone zostaną warunki prenumeraty pisma.

Miejmy nadzieję że nowy tytuł będzie się utrzymywał na rynku i informował nas o tym, co słychać w świecie filatelistyki. Redakcji życzymy powodzenia i wytrwałości, a autorom - tradycyjnego już połamania piór (chociaż dzisiaj chyba należałoby powiedzieć "połamania klawiatur").

Miesięcznik "Przegląd filatelistyczny", s. 48+4, ISSN 1644-6119, Redakcja: Andrzej Fischer, Henryk Monkos (red. naczelny), e-mail: wojtek@fischer.pl, adres wydawnictwa oraz redakcji: 41-902 Bytom, Rynek 11.

Marek Jedziniak

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij