W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Zagłosuj w Plebiscycie na najładniejsze
znaczki i kartki
z 2021 roku
Biuletyn Filatelistyczny Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2021
Cp
2021
Do
2021
Er
2021
Ps
2021

Zn
2022
Cp
2022
Do
2022
Ps
2022
Zn
2023
PERFOMETRREKLAMA

50-lecie Telewizji Polskiej

2002.09.25. 16:09

25 października br. minie pięćdziesiąt lat od dnia, kiedy ze studia Instytutu Łączności w Warszawie został nadany pierwszy 30 minutowy program Telewizji Polskiej. Pierwsze lata telewizji to czas poszukiwania nowych rozwiązań technicznych i artystycznych, ale też radość tworzenia nowego medium, widoczna w wielu programach, które są obecnie zaliczane do kanonu dzieł Telewizji Polskiej.

Dzisiejsza Telewizja Polska jest nadawcą publicznym, nadaje dwa programy ogólnopolskie TVP 1 i TVP 2 oraz 12 programów regionalnych, współtworzących TVP 3 Regionalną oraz program satelitarny TV Polonia, odbierany w całej Europie, Afryce Północnej, Ameryce Północnej, Australii i Kazachstanie.

Od 50 lat telewizja jest stałym gościem w naszych domach, oknem na świat, zwiastunem dobrych i złych informacji. Mając to na uwadze Poczta Polska pragnie włączyć się do uroczystości jubileuszowych wydając cztery znaczki pocztowe, ilustrujące popularne programy Telewizji Polskiej: Wiadomości, Teatr Telewizji, Pegaz i Teleranek.

"Wiadomości" są wiodącym programem Telewizji Polskiej. Pojawiły się na antenie w 1989r. i zastąpiły "Dziennik Telewizyjny".

W długiej historii "Teatru Telewizji" powstało kilka tysięcy przedstawień - dramatów dawnych i współczesnych, polskich i światowych, adaptacji prozy, programów poetyckich w wykonaniu najlepszych aktorów, interpretowanych przez wybitnych reżyserów teatralnych i filmowych.

"Pegaz" jest najstarszym programem kulturalnym w historii Telewizji Polskiej - nadawany od 1959r. Przez wiele lat istnienia zmieniał się, ale zawsze prezentował i recenzował najważniejsze wydarzenia kulturalne.

"Teleranek" - program obchodzi jubileusz 30-lecia. Starsi widzowie pamiętają zapewne: "Klub Śmiałych", "Niewidzialną Rękę", "Zrób to Sam" i "Bieg ku słońcu". "Teleranek" jest magazynem dla dzieci i o dzieciach, pełnym ciekawostek z różnych dziedzin życia.

W dniu wprowadzenia znaczków do obiegu będą w sprzedaży dwie koperty Pierwszego Dnia obiegu FDC, opatrzone datownikiem okolicznościowym, stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.


(Kliknij aby powiększyć)

Podstawowe dane emisji:

projektant:Janusz Wysocki
ilość znaczków:4
wartości:4x1,10zł
nakład:po 860.000 szt.
technika druku:offset
format znaczków:39,5x31,25mm
papier:fluorescencyjny
arkusz sprzedażny:blok 4-znaczkowy
data obiegu:25 października 2002r.

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

KZP.pl na Facebooku

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij