W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

IX Zlot Skautów Środkowoeuropejskich Silesia 2008

2008.07.30. 17:10

Zarząd Oddziału Polskiego Związku Filatelistów w Rudzie Śląskiej informuje, że w dniach 01 do 10 sierpnia 2008 r. odbędzie się IX Zlot Skautów Środkowoeuropejskich "Silesia'2008" na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Zlot ten jest kontynuacją międzynarodowych spotkań skautowych organizowanych przez organizacje skautowe z Europy Środkowej, skupione w Światowej Organizacji Ruchu Skautowego WOSM i Światowym Stowarzyszeniu Przewodniczek i Skautek WAGGGS. W tym roku na Śląsk przyjadą skauci z 12 krajów europejskich, a także tak odległych państw jak Malezja, Pakistan, Nigeria, Egipt i Oman czy Ghana. Łącznie w zlocie przewidziany jest udział ponad 2.000 uczestników.

Współpracując od kilku lat ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Zarząd Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej przyjął propozycję Organizatorów Zlotu włączenia się do jego organizacji w zakresie opracowania i przygotowania wydawnictw pocztowo - filatelistycznych oraz okolicznościowej, poświęconej harcerstwu i skautingowi, Wystawy Filatelistycznej zlokalizowanej w hotelu "Skaut" Ośrodka Harcerskiego ZHP w Chorzowie (miejscu Zlotu). Na wystawie swoje eksponaty zaprezentują koledzy: hm Zygfryd Tomanek, Antoni Stefaniuk, Jan Duer i Łukasz Szatanek. Przyjmując propozycję realizacji tego przedsięwzięcia kulturalnego, zaproponowaliśmy dodatkowo zorganizowanie specjalnej Poczty Harcerskiej w dniu 08.08.08 r., w którym to odbywać się będą na terenie miasta Chorzowa liczne imprezy kulturalne z udziałem uczestników Zlotu, w ramach "Dnia Skautowej Przyjaźni". Przygotowane do przewozu przesyłki zgodnie z zatwierdzonym Regulaminem Poczty Harcerskiej przewiezione zostaną z terenu Zlotu do Urzędu Pocztowego Chorzów 1.

Dla potrzeb tej imprezy zlotowej wydane zostały 2 rodzaje kartek beznominałowych, koperta z okolicznościową winietką, nalepki Poczty Harcerskiej zaś okolicznościowe datowniki pocztowe stosowane będą:

Wszystkie te wydawnictwa zaprojektował kol. Stanisław Wieczorek z Rudy Śląskiej a będą one dostępne na specjalnym stoisku pocztowo - filatelistycznym zlokalizowanym a pasażu handlowym Ośrodka Harcerskiego ZHP na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Zamówić je też można poprzez kontakt na e-mail: pzfruda@pzfruda.silesia.pl.

Patronat pocztowo - filatelistyczny sprawują: p. Krzysztof Rejman - dyrektor Centrum Poczty Oddział Regionalny w Katowicach, p. Krystyna Krzyżowska - dyrektor Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Chorzowie i kol. Jadwiga Ostraszewska - wiceprezes Zarządu Głównego PZF.


KopertaKartki beznominałowe


Nalepki Poczty Harcerskiej


Datowniki okolicznościowe

Roman Pawliszak, Oddział Ruda Śląska

Zobacz również:

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij