W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Panorama Kultur - Szymbark koło Gorlic - 2008

2008.07.17. 13:14

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach działa od 1 stycznia 2008 roku. Powstała z połączenia dwu placówek - Galerii Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach oraz oddziału Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Ośrodka Budownictwa Ludowego w Szymbarku. Muzeum działa jako instytucja podległa Urzędowi Marszałkowskiemu w Krakowie a terenem swojej działalności obejmuje powiat gorlicki.

Charakterystycznym, rozpoznawalnym obiektem znajdującym się pod opieką muzeum jest renesansowy dwór obronny w Szymbarku z XVI wieku (obecnie w remoncie) - Fot. na kartce. Dwór był kiedyś siedzibą rodu Gładyszów, herbu Gryf, którego założycielem gałęzi rodowej wywodzącej się z Szymbarku był Jan Gładysz.

Coroczną imprezą organizowaną na terenie Oddziału w Szymbarku (mieści się nieopodal dworu obronnego) jest PANORAMA KULTUR - impreza plenerowa organizowana wspólnie z Ośrodkiem Kultury Gminy Gorlice.

W ramach imprezy, która odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę lipca, organizowane są pokazy walk rycerskich (przy kasztelu) oraz występy zespołów folklorystycznych, folkowych, kabaretowych (na skansenie) obrazujących przegląd różnego rodzaju kultur z kraju i zagranicy. Imprezie towarzyszą pokazy rzemiosła, kiermasz wyrobów rzemieślniczych.

Z okazji Panoramy Kultur Poczta Polska w Nowym Sączu wydała okolicznościową kartkę pocztową oraz pamiątkowy stempel filatelistyczny, które można będzie nabyć w dniu imprezy 27 lipca na stoisku pocztowo-filatelistycznym, a później w Urzędzie Pocztowym 38-300 GORLICE 1.

Wiesław Mochnacki

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij