W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

VII Kongres EUROSAI w Krakowie

2008.05.27. 17:05

Organizacje z całego świata zajmujące się kontrolą państwową zrzeszone są w INTOSAI (Międzynarodowa Organizacja Najwyższych Organów Kontroli - International Organisation of Supreme Audit Institutions).

EUROSAI

Jedną z ośmiu grup regionalnych jest EUROSAI (Europejska Organizacja Najwyższych Organów Kontroli - European Organisation of Supreme Audit Institutions), która zrzesza 48 instytucji. Kongresy organizowane są co 3 lata, a przewodnictwo w EUROSAI przejmuje wówczas gospodarz kongresu. W dniach 2-5 czerwca 2008 r. VII Kongres EUROSAI odbędzie się w Krakowie. W poprzednich latach kongresy organizowane były w Madrycie (1990 - Kongres Założycielski), Sztokholmie (1993), Pradze (1996), Paryżu (1999), Moskwie (2002) oraz Bonn (2005).

NIK

Najwyższa Izba Kontroli - najważniejszy w Polsce organ kontroli państwowej. Zajmuje się głównie kontrolą zarządzania środkami publicznymi. Ze swojej działalności składa co roku Sejmowi RP raport.

NIK jest koordynatorem Grupy Roboczej EUROSAI ds. Kontroli Środowiska. Proekologicznym novum organizacyjnym ma być korzystanie podczas obrad krakowskiego Kongresu z materiałów w wersji elektronicznej, a nie drukowanych, jak dotychczas.

Nowy znaczek i koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC

Z okazji VII Kongresu EUROSAI oraz przejęcia przez NIK przewodnictwa w organizacji Poczta Polska wydała specjalny znaczek z logo kongresu. Przedstawiona na znaczku lupa jest symbolem kontroli.

Na kopercie Pierwszego Dnia Obiegu FDC znajdują się przetworzone graficznie flagi 6 krajów, które w poprzednich latach organizowały kongresy oraz przewodniczyły EUROSAI.

Autorką umieszczonego na znaczku i na kopercie FDC logo Kongresu, w którym litera S jest stylizowaną sylwetką smoka, jest Joanna Sowula, studentka ASP w Katowicach. Jest to jeden z nagrodzonych projektów, wybrany przez przedstawicieli NIK do realizacji.

Emisji towarzyszy datownik okolicznościowy stosowany w Urzędzie Pocztowym Kraków 1.


Podstawowe dane emisji:

autorka projektu:Anna Niemierko
ilość znaczków:1
wartość:3,55 zł
nakład:400.000 sztuk
technika druku:offsetowa
format znaczka:31,25 x 43 mm
papier:fluorescencyjny
arkusze sprzedażne:po 16 znaczków
data obiegu:30 maja 2008 r.

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij