W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024

PERFOMETRREKLAMA

Kargowa 2007

2007.06.23. 09:24

W 2007 roku przypada 200 rocznica odegrania po raz pierwszy na ziemiach polskich obecnego hymnu polskiego Mazurka Dąbrowskiego.

Dokładnie 13 listopada 1807 r. w Unruhstadt/Karge (Kargowej) na nocleg zatrzymał się król Saksonii Fryderyk August I, wnuk króla Augusta III Sasa, który jechał do Warszawy. Podczas ceremonii powitalnej odegrano obecny nasz hymn narodowy. Z okazji jubileuszu władze miasta Kargowej organizują szereg imprez, w tym dwie imprezy filatelistyczne:

Okręgowa Polsko - Niemiecka Młodzieżowa Wystawa Filatelistyczna "KARGOWA 2007"
oraz
Poczta Dyliżansowa z okazji 200-lecia odegrania Mazurka Dąbrowskiego w Kargowej

Okręgowa Polsko - Niemiecka Młodzieżowa Wystawa Filatelistyczna "KARGOWA 2007", organizowana jest z okazji dwusetnej rocznicy odegrania Mazurka Dąbrowskiego po raz pierwszy na ziemi polskiej w Kargowej, z inicjatywy kół Polskiego Związku Filatelistów (PZF) działających w Kargowej wraz z Panem Januszem Baszyńskim z Kargowej we współpracy z Bundesarbeistgemeinschaft Polen e.V. działającym przy Niemieckim Związku Filatelistów w Guben oraz z Panami Gerdem Rathmannem i Stefanem Petriukiem. Wystawa odbywa się zgodnie z zasadami wystawiennictwa filatelistycznego PZF i jest wystawą III stopnia, o zasięgu regionalnym. Na wystawie prezentowane będą eksponaty młodych filatelistów z zaproszonych Okręgów PZF i z Niemiec. W klasie honorowej prezentowane będą eksponaty zaproszonych filatelistów dorosłych z Polski i Niemiec.

Uroczyste otwarcie wystawy w Miejskim Domu Kultury Kargowej przy ul Browarnej odbędzie się w czwartek 27 września o godz. 11. W dniach 28 i 29 września wystawa będzie czynna w godzinach od 10 do 18. W dniu zamknięcia 30 września - od 10 do 17.

W imieniu organizatorów wystawy działa Komitet Organizacyjny, adres do korespondencji: Janusz Baszyński, ul. Więckowskiego 3/5 66-120 Kargowa; adres internetowy filatelista0@poczta.onet.pl .


Janusz Baszyński, Młodzieżowe Koło Filatelistów PZF Kargowa
Stefan Petriuk, Prezes POLONII PZF oraz Prezes Bundesarbeitsgemeinschaft Polen e.V.

Zobacz również:

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij