W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024

PERFOMETRREKLAMA

Serwis Aukcyjny Allegro

Serwis aukcyjny Allegro znajduje się w Internecie pod adresem http://www.allegro.pl. Jest to serwis oferujący możliwość przeprowadzenia aukcji, w których możemy sprzedawać lub kupować.

Serwis podzielony jest na kategorie tematyczne - filatelistów zainteresuje kategoria "Antyki i kolekcje". Przeglądanie ofert jest możliwe dla każdego, jednak aby wziąć udział w aukcji jako kupujący lub aby coś wystawić na sprzedaż trzeba się zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna i polecam ją każdemu zainteresowanemu (nie należy się obawiać zasypywania skrzynek poczty elektronicznej reklamami - sami decydujemy jakie maile chcemy otrzymywać). Aby się zarejestrować, wystarczy kliknąć w banner Allegro na górze tej strony, a następnie odsyłacz "Rejestracja".

Allegro pomaga chronić nas przed oszustami. Służą temu niewielkie prowizje pobierane od sprzedających za każdą aukcję zakończoną sukcesem oraz system punktowy. W systemie tym każdy uczestnik aukcji po jej zakończeniu może wyrazić swoją opinię o drugiej stronie transakcji. Za każdy pozytywny komentarz wystawiony przez różne osoby dostaje się jeden punkt, za negatywny - traci (za kilka komentarzy od tej samej osoby zyskuje się bądź traci 1 punkt). Punkty i same komentarze można zobaczyć na karcie użytkownika (opcja dostępna tylko dla zarejestrowanych osób), a także w postaci gwiazdek obok nazwy użytkownika. Szerzej o systemie punktowym można przeczytać w pomocy Allegro.

Przed złożeniem oferty w aukcji warto zatem zerknąć na kartę użytkownika i jego stan punktowy. Nie należy się zrażać tym, że użytkownik ma mało punktów - na karcie należy sprawdzić czy wynika to z tego że brał udział w małej ilości aukcji czy z tego że otrzymał dużo komentarzy negatywnych.

Inną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest to, że najczęściej sprzedający będzie od nas żądał zapłacenia również za przesyłkę - w opisie aukcji powinny być informacje na ten temat, jeżeli nie ma przed złożeniem oferty warto skontaktować się ze sprzedającym i wyjaśnić tę kwestię.

Samo licytowanie jest proste - należy podać maksymalną kwotę jaką jesteśmy gotowi zapłacić. Nie oznacza to że licytowana cena od razu skoczy do tej wartości - jest to maksimum do którego system będzie automatycznie licytował gdy ktoś spróbuje przebić ofertę, np. jeżeli aktualna cena wynosi 25zł, a my złożymy ofertę z maksimum 30zł, to cena wzrośnie do 26zł. Jeżeli potem ktoś inny złoży ofertę z maksimum 28zł to cena wzrośnie do 29zł (bo system przebije jego ofertę w ramach naszego maksimum) i nadal my będziemy zwycięzacami. Jeżeli jednak oferta drugiej osoby będzie miała maksimum 35zł, to cena wzrośnie do 31zł (przebicie naszego maksimum). Szerzej o zasadach licytowania w pomocy Allegro.

Sprzedaż przedmiotu jest również bardzo prosta, należy jedynie się zastanowić nad trzema rzeczami: w jakiej kategorii wystawić swój przedmiot, jak długo ma trwać aukcja i jaką ustalić cenę wywoławczą.

Po zakończeniu aukcji obie strony dostają wiadomości e-mail z danymi drugiej strony. Kupujący powinien wysłać sprzedającemu e-mail w którym potwierdza swoją ofertę, następnie należy ustalić formę zapłaty (np. płatność z góry na konto lub przesyłka za zaliczeniem pocztowym) i wysyłki. Po otrzymaniu pieniędzy przez sprzedającego i przedmiotu przez kupującego warto umieścić w serwisie swoje komentarze tak aby inni wiedzieli czy osoba z którą przeprowadzaliśmy transakcję jest godna zaufania.

Ja również biorę udział w aukcjach Allegro jako "marek45" i mogę stwierdzić że jest to bardzo dobry sposób na sprzedanie z jednej strony tego co nam nie jest potrzebne, a z drugiej strony na tani zakup tego co potrzebujemy. Na stronie http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=112757 możecie sprawdzić co mam do zaoferowania.

Marek Jedziniak

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij