W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Fischer - Przegld Filatelistyczny
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Filatelistyczne FAQ, czyli często zadawane pytania

Datowniki, erki okolicznościowe i poczty specjalne

Jak zamówić odbitki datowników?
Aby zamówić odbitki datowników okolicznościowych należy (odpowiednio wcześnie) wysłać w większej kopercie do urzędu pocztowego stosującego datownik zaadresowaną do siebie i opłaconą zgodnie z taryfą pocztową przesyłkę (kopertę z naklejonymi znaczkami, kartkę pocztową itp.) z krótkim listem w którym prosimy o ostemplowanie przesyłek (należy wyraźnie napisać którego datownika odciski nas interesują).
Jak zgłosić przesyłki do przewozu pocztą specjalną?
Zasada jest taka sama jak dla datowników okolicznościowych, należy jednak zawsze przeczytać regulamin specjalnego przewozu czy nie nakłada on szczególnych wymagań (dotyczy to zwłaszcza przewozów zagranicznych). W regulaminie znajduje się również adres urzędu pocztowego do którego należy wysłać przygotowane przesyłki.
Jak zamówić list z okolicznościową erką?
I tutaj postępujemy tak samo jak dla datowników. Pamiętajmy tylko, że w obrocie krajowym jako polecony można wysłać tylko list, nie można wysyłać poleconych kart pocztowych.
Co zrobić aby stosować datownik okolicznościowy, erkę lub zorganizować pocztę specjalną?
Należy się zwrócić z wnioskiem do Biura Usług Pocztowych Centralnego Zarządu Poczty Polskiej lub do lokalnej Dyrekcji Okręgu Poczty. W przypadku poczt specjalnych należy dodatkowo zgłosić projekt regulaminu przewozu. Poczta pobiera opłaty za stosowanie datownika/erki lub zorganizowanie przewozu, jak również za związane z tym koszty np. wykonania datownika.

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij