W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Filatelistyczne FAQ, czyli często zadawane pytania

Ceny znaczków

Jak mogę sprawdzić wartość posiadanych znaczków?
Wartość znaczków z ostatnich kilkudziesięciu lat można oszacować samemu, posługując się cennikami zawartymi w katalogach znaczków. Najpopularniejszymi katalogami są: dla znaczków polskich katalog Fischer, dla zagranicznych - Michel. Należy jedynie pamiętać o tym, że (zwłaszcza w przypadku sprzedaży) na rynku osiąga się tylko pewną część ceny katalogowej.
W przypadku starszych znaczków, ze względu na występujące odmiany, warianty itp., najlepiej zwrócić się o pomoc do firmy filatelistycznej, sklepu filatelistycznego lub na giełdę filatelistyczną. Należy pamiętać o tym, że na wartość starszych znaczków istotny wpływ może mieć stan zachowania.
Innym, choć nieco ryzykownym sposobem jest wystawienie znaczków na aukcji internetowej z niską ceną wywoławczą (np. 1zł) - cenę wtedy ustalą licytujący.
Dlaczego polskie znaczki z lat 80-tych i 90-tych są tak mało warte?
Powody są dwa - znaczki te były wydawane w bardzo wysokich nakładach, nierzadko ponad 10 milionów egzemplarzy. Drugim powodem jest mała atrakcyjność polskich znaczków.
Jaki jest najdroższy polski znaczek?
Najdroższym polskim znaczkiem jest znaczek dopłaty o nominale 10 koron z wydania krakowskiego z 1919r. w wersji z czarnym nadrukiem "Poczta Polska". Wyprodukowano go zaledwie 15 egzemplarzy, stąd jego cena jest ogromna - katalog Fischera wycenia kasowany na 100000zł (sto tysięcy złotych). W praktyce ceny takich znaczków są każdorazowo ustalane przy sprzedaży na aukcjach filatelistycznych.

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij