W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Fischer - Przegld Filatelistyczny
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Filatelistyczne FAQ, czyli często zadawane pytania

Ceny znaczków

Jak mogę sprawdzić wartość posiadanych znaczków?
Wartość znaczków z ostatnich kilkudziesięciu lat można oszacować samemu, posługując się cennikami zawartymi w katalogach znaczków. Najpopularniejszymi katalogami są: dla znaczków polskich katalog Fischer, dla zagranicznych - Michel. Należy jedynie pamiętać o tym, że (zwłaszcza w przypadku sprzedaży) na rynku osiąga się tylko pewną część ceny katalogowej.
W przypadku starszych znaczków, ze względu na występujące odmiany, warianty itp., najlepiej zwrócić się o pomoc do firmy filatelistycznej, sklepu filatelistycznego lub na giełdę filatelistyczną. Należy pamiętać o tym, że na wartość starszych znaczków istotny wpływ może mieć stan zachowania.
Innym, choć nieco ryzykownym sposobem jest wystawienie znaczków na aukcji internetowej z niską ceną wywoławczą (np. 1zł) - cenę wtedy ustalą licytujący.
Dlaczego polskie znaczki z lat 80-tych i 90-tych są tak mało warte?
Powody są dwa - znaczki te były wydawane w bardzo wysokich nakładach, nierzadko ponad 10 milionów egzemplarzy. Drugim powodem jest mała atrakcyjność polskich znaczków.
Jaki jest najdroższy polski znaczek?
Najdroższym polskim znaczkiem jest znaczek dopłaty o nominale 10 koron z wydania krakowskiego z 1919r. w wersji z czarnym nadrukiem "Poczta Polska". Wyprodukowano go zaledwie 15 egzemplarzy, stąd jego cena jest ogromna - katalog Fischera wycenia kasowany na 100000zł (sto tysięcy złotych). W praktyce ceny takich znaczków są każdorazowo ustalane przy sprzedaży na aukcjach filatelistycznych.

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij