W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie na najładniejsze znaczki i kartki wydane w 2019 roku
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Abonament filatelistyczny

Abonament jest najpopularniejszą formą zbierania znaczków. Gwarantuje on to, że otrzymamy każdy znaczek z tzw. zestawu podstawowego (zwykle w ciągu roku wydawany jest jeden walor niedostępny w abonamencie - jest to najczęściej nieząbkowana wersja jednego z bloków).

Gdzie zamawiamy abonament

Poczta Polska w reklamach podaje, że abonament można zamówić w każdym urzędzie. W praktyce bywa z tym różnie. Na pewno abonament można zamówić w dużych urzędach pocztowych w okienkach filatelistycznych. Poza tym abonament prowadzą sklepy filatelistyczne i koła PZF.

Jak zamawiać

Abonament zamawiamy na odpowiednim druczku zaznaczając ile kompletów danego rodzaju chcemy zamówić. Oferowane jest pięć grup abonamentowych:

Opłata za abonament na poczcie wynosi 4,88zł za każdy komplet, dodatkowo w przypadku zamówienia znaczków stemplowanych lub datowników okolicznościowych wpłacamy kaucję, która zostanie nam zwrócona na koniec roku, zaliczona w poczet kosztu znaczków lub przeniesiona na rok następny. Osobno płacimy za zamówione walory:

Odbiór zamówionych walorów

Zamówione walory odbieramy raz na kwartał, stąd często można usłyszeć określenia typu "odbiór drugiego kwartału".

Marek Jedziniak

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij